Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te bevállalnál így egy új...

Te bevállalnál így egy új autó megvásárlását?

Figyelt kérdés

A típus mindegy, de a pėlda miatt legyen egy Suzuki Swift. 3,2 milla. (Akinek nem tetszik legyen BMW, a pėnzt ahhoz igazítsa)

Az autót mindenkėpp hosszútávra vennėd. Legjobb esetben amíg ki nem rohad alólad. :)

Kp ben az autó 70% át kifizeted, a maradėkot hitelre. A hitel mondjuk 3 ėv (fizud max 30% a lenne) de a hitel teljes összegėt 10-12 hónap alatt fėlre tennėd (a hitel fizetese mellett)

Bevallalnád így az új autót? Munka család miatt fontos lenne a kocsi!

Vagy vennėl a kp ból ( az új autó áranak 70%a ) egy 5-6 ėves használtat?


2018. aug. 21. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg addig veszed amíg ki nem rohad alólad akkor mindenképpen újat,de nem teljesen újat,hanem tesztautót vagy szalonautót(kiállítási darab) amiben van egy-két ezer km,de majdnem teljesen új,sokkal jobban megéri.:)
2018. aug. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én bevállalnám, ez nem tűnik nagy kockázatnak.
2018. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

3 éves hitel, havi fizu 30%-os törlesztővel marad annyi, hogy 12 hónap alatt félre tudsz tenni annyit, amennyi egy végtörlesztéshez kell? Akkor hajrá, ez így biztonságos!


Én lakáshitelt vettem hasonlóképpen: háztartás bevételének 25%-a a havi törlesztő 10 évre, de havonta a törlesztővel megyegyező összeget félre tudunk még tenni, így ha a havi bevételünk és megtakarításunk nem csökken, akkor durván 5 év alatt végtörleszthetünk.

2018. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem termelőeszköz az autó vagy nem vagy olyan helyzetben hogy csak és kizárólag autóval lehetséges megoldanod a munkába járást akkor őrültség hitelre autót venni.
2018. aug. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Eleve nem vennék vadi uj kocsit, csak 1-2 évest.
2018. aug. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem termelőeszköz a kocsi, de csakis azzal megoldott a munkábajárás, illetve nagy segítsėg a családban mozgáskorlátozott szállításban.

Hosszútáv mindenkėpp. A jelenlegit akarom lecserėlni ami 15 ėve van málam (4 ėvesen vettem). Az új autó tudom nem ėrtėkálló meg nem jó befektetės... De maradva a swift pėldánál. Lenne kp 2,4milla. Akkor 800 a hitel. Ha havi 30 at kellene fizetnem mondjuk 3 ėvre akkor a 30 mellett mėg 60 at fėlre tudok tenni. Azaz kb 10-12 hónap alatt letudva a 800+a kamatok...

Fėlek kicsit a hiteltől (nem volt, nincs is semmire), hiszen bármikor bármi lehetsėges. Vajon megėrnė e azt a 800ezer+kamat plusszt az új? Lehetne nyerni vele 4-5 ėvet, pár 10 vagy akár 100 ezer kmt a használthoz. Bizonytalan vagyok ez ügyben ezėrt ėrdekel hogy ki hogyan gondolja ilyen feltėtel mellett.

2018. aug. 21. 14:32
 7/14 anonim ***** válasza:

A jelenkori hitelkonstrukciókat nem ismerem, de hasonló törlesztőrészlet/fizetés aránnyal vettem kocsit svájci frank hitellel.

A kezdő törlesztés 23 ezer volt, a nettó 130 ezer fizuhoz.

A végén 37 ezer lett, s zéró bevétel. Igaz, ott az időtáv is nagyobb volt.

Ha akkor is tudod fizetni, ha beüt valami mennykő, akkor vedd meg így.

2018. aug. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
2 misiért Dacia-t veszel és akkor nem kell hitel, de jó ötlet a szalonautó, ami max. 1 éves. Annál öregebbet én nem vennék. Autó hitelre meg max. 20-30 ezret lennék hajlandó áldozni (30 ezer az pontosan a 4%-a fizómnak), de csak és kizárólag elektromos autó esetén lennék hajlandó hitelt felvenni, mert akkor ugye nincs benzinköltség, max. egy 5000 forintos havi áramszámla.
2018. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mennyi a nettó jövedelmed. Én biztosan nem vennék hitelre autót.
2018. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én nem vágnék bele szalon autóba, lehet maradi vagyok de ha számít a pénz, akkor keresek 3-4 éves modellt ha nagy összegről beszélünk, és az ilyen idős évjáratoknak már van egy kis tábora, akik véleményezték a kocsit. Magyarán annyi hogy kerüljétek mert szar, problémás a motorja, és hiába a szép csomagolás ha belső tartalom nem kiforrott.


Motorosként engem is csábítanak az új gépek, 200 lóerő, tele versenyszintű technikai vívmányokkal, mégsem cserélem le a 7 éves második generációs típusom, ebből is direkt nem az első kiadást vettem a ami 9 éves.


3 millióból pedig már nem Swiftet vesz az ember, hanem komolyabbat még ha maradunk a japánok között is.

2018. aug. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!