Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol a legelterjedtebb...

Angol a legelterjedtebb itthon, mégis hülyeség?

Figyelt kérdés
Mármint itthon nem, de európában többre megyünk egy német nyelvtuással szerintem, hiszen ausztriába és németországba is csak német nyelvvel lehet érvényesülni.
2015. máj. 11. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Az angol a leghasznosabb, mert a németek is tudnak angolul.

Borzalmas, hogy a helyragokat rosszul használod...

2015. máj. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudni tudnak, de sose fognak felvenni olyan munkahelyre, ahol valamire való dolgot is lehet csinálni, maximum mosogatni meg ilyenek - ami nem is gond, de azért nem 20 évig szeretném csinálni.


Az egy más kérdés, hogy elsajátítom ott a nyelvet, alapszinten lehet hogy meglehet tanulni gyorsan a nyelvet, de középszinten elég lassan - szerintem.


ÉS addig is vagy lesz munka - vagy nem.

2015. máj. 11. 22:00
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Közép-Európában tényleg megéri németet tanulni, de akár tetszik, akár nem, az a helyzet, hogy az angol már nem plusz, hanem elvárás. Meg sem kérdezik, tudsz-e angolul, automatikusan feltételezik, hogy beszéled a nyelvet. Egyébként mindenhol az angol a legelterjedtebb, ugyanis ez a világnyelv.

Én sem feltétlenül szeretem az angolt, de egyszerűen mára kötelező. Az Internet, aztán az egyetemen elég sok szakon angol nyelvű a szakirodalom. A mai világban angoltudás nélkül meg vagy lőve.


*Ausztriában, Németországban

Légy szíves, tanulj meg írni.

2015. máj. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Angol mindenhez kell, alap. Mondjuk ha Németbe vagy Ausztriába akarsz menni, akkor logice, németül tanulj inkább, de ahogy te is mondtad, ha "komolyabb" melót szeretnél, akkor viszont mindenképp kelleni fog az angol IS, meg a német IS.
2015. máj. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!