Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsimban a szerelő hibája...

A kocsimban a szerelő hibája miatt ki kellett cserélni a motort de papírt nem kaptam róla hogy mi az uj motorszám?

Figyelt kérdés
annyit mondott hogy majd vizsgán adnak papírt róla és azalapján át tudom iratni. Addig is lehet bajom belőle ha nem stimmel a motorszám azzal ami a foralmiban van?

2018. aug. 26. 05:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Nem lehet bajod, mert nálad van a számla, amit a szerelő adott a beépített motorról.A vizsga előtt kell jelezni a kormányablaknál, ahol megmondják, mi a teendő, persze a számla alapján. Asszem ott beírják a változást.
2018. aug. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A szerelő simán lerázott.
2018. aug. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Intézd el hamarabb, mert a vizsgáról úgy rúgnak ki páros lábbal hogy annak lesz egy íve. Ja, és amíg nincs átírva az autóval nem lehet kimenni a forgalomba. Elvileg...
2018. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
node számlát nemkaptam róla mivel én nem fizettem az új motorért...azt ők állták mert miattuk ment tönkre a régi
2018. aug. 26. 10:01
 5/17 anonim ***** válasza:

Valóban lerázott a szerelő. A vizsgától függetlenül el kellene vinni egy NKH bevizsgálásra, ahol kapsz egy papírt a motor megfelelőségéről és azzal lehet bemenni az okmányirodába, ahol új forgalmit (6e Ft)állítanak ki az új motorszámmal vagy csak egy motorkóddal. Ezt a szerelődnek kellene elintéznie, ha az ő sara a motorcsere.

Egyébként meg senki nem nézi a motorszámot egy közúti ellenőrzésnél.

2018. aug. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem mar neztek a motor es alvazszamot. Bar nagyon ritka eset.
2018. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen. Valamit nagyon elcsesztek a hengerfejfelujításnál, és kuka lett a motor. Elakasztották a vezérlést és összeütött, vagy nem tudom, nem merték megmondani.

Kaptam egy bontott motort valamennyivel többért, mint amennyi a hengerfejes móka lett volna, rendes számlát, és egy cégszerűen aláírt (ügyvezető aláírása + cégbélyegző) beépítési nyilatkozatot, hogy az XXXYYYYY motorszámú típusazonos motort ekkorésekkor beépítették.

Ezek nélkül úgy elhajtanak a vizsgáról, hogy csak nézel.

2018. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Számlát adniuk kell, ha más nem egy nulla forint értékű számlát, hiszen azzal igazolod a beépítést. Ha a motor tönkremegy szavatossági időn belül, ezzel tudod igazolni a beépítés fátumát.

Menj vissza.

Ha elhajtanak, akkor mondd azt, hogy jó, nem tudok a motorcseréről semmit, viszont elmegyek a rendőrségre, mert itt a motoromat kilopták, és egy másik motort tettek be. Ezt nem tudják kivédeni. Adni fogják a számlát (többet ne akarj ott szereltetni ezek után)

2018. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Jópofa dolog ez a szerelőd részéről. Azt állítja hogy elcseszte a motort majd kérdés nélkül tett bele egy másikat. Amiről persze számla sincsen... Nem akarom az ideget beléd állítani, de mi van ha nem "tiszta" az a motor? Ha bontóból veszi, akkor kap róla papírt, ha mást nem akkor egy adás-vételi szerződést amivel igazolja a motor származását. De így?? Papírok nélkül? Itt a motor, beletettük, te meg használd egészséggel?! Ejha, ez meredek!
2018. aug. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Egyébként meg senki nem nézi a motorszámot egy közúti ellenőrzésnél."


Ott valószínűleg tényleg nem (nekem soha nem nézték). De mi van ha baleset részese lesz a jármű? Akkor átvizsgálhatják az autót.

2018. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!