Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsimban a szerelő hibája...

A kocsimban a szerelő hibája miatt ki kellett cserélni a motort de papírt nem kaptam róla hogy mi az uj motorszám?

Figyelt kérdés
annyit mondott hogy majd vizsgán adnak papírt róla és azalapján át tudom iratni. Addig is lehet bajom belőle ha nem stimmel a motorszám azzal ami a foralmiban van?

2018. aug. 26. 05:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Ott valószínűleg tényleg nem (nekem soha nem nézték). De mi van ha baleset részese lesz a jármű? Akkor átvizsgálhatják az autót."


Talán egy halálos vagy súlyos balesetnél megnézik, de csak ha felmerül a műszaki hiba lehetősége.

Egyébként a motorszám már évek óta nem számít azonosító adatnak, ezért a külföldről behozott vagy itthon újonnan forgalomba helyezett autóknál már csak a motorkódot tüntetik fel a forgalmiban.

2018. aug. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
most beszéltem a kormányablakos emberrel mindenképp kéne számla :(
2018. aug. 27. 09:08
 13/17 A kérdező kommentje:
és az NKH hoz kell elmenni vizsgáztatni ott adnak papírt utána kell a számlával a kormányablakhoz menni
2018. aug. 27. 09:16
 14/17 anonim ***** válasza:

Téged simán lepattintottak. Eleve számlát adniuk kell még ha nem is fizettél a motorcseréért, mert nulla forintos számla is van. Azzal tudod igazolni hogy megtörtént a motorcsere és utána tudsz ügyintézni. Valami nagyon kezdő szerelő lehet még hogy ilyeneket nem tud, vagy csak simán átvágott és kitudja hogy az a motor amit beleszerelt honnan származik, lehet akár lopott is, vagy éppen az is hogy a te motorodnak az ég világon semmi baja nincsen, csak nyilván jobb állapotban volt mint az amit berakott helyette és így trükközött.

Én a helyedben szélsebesen visszamennék a szerelőhöz és megmondanám neki hogy papírt adjon erről, de előtte ha nem hiszel nekünk menj be a kormányablakba és mondd el hogy motorcsere volt és kell papír a műszakira, mert ha elmész műszaki vizsgára ott meglátják hogy nem stimmel ez meg az elhajtanak onnan.

2018. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
számla helyett adásvételi is jó lehet (köztem meg a szerelő között)?
2018. aug. 28. 07:03
 16/17 anonim ***** válasza:

A motor származását igazoló okirat kell. Az adás-vételi is megfelelhet ha az autó amiből származik a szerelő nevén volt, vagy van róla neki egy külföldi számlája (kintről behozott autó esetén), esetleg egy itthoni bontós számla.

Ilyenkor az adás-vételi mellé csatolni kell ezeknek a dokumentumoknak a fénymásolatát.

2018. aug. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ne keress már kiskapukat. Kell

-egy számla: a számlán a motor, és a motor beszerelése. Ha ingyen adták, nulla forint értéken. Legyen rajta olvashatóan (ha kézi számla) a cég neve, adószáma, és a cégbélyegző is.

-egy beépítési nyilatkozat, amin szerepel a régi és az új motor motorszáma, és az a mondat, hogy a beépített motor típusazonos. A nyilatkozat cégszerűen aláírva.


Ezen kívül köszönjék meg, hogy az új forgalmi és törzskönyv árát nem kell kifizetniük.


Ha nem jársz utána az ügynek most, magadat ülteted fel a végtelen szopórollerra.

2018. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!