Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Punto 1.2 vélemények,...

Fiat Punto 1.2 vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2003-as évjárattól érdekelne felfele egészen kb 2006-ig, megbízható motorok-e stb.

Ha elég csendesen jár a motor alapjáraton, illetve menet közben is, akkor az már jó motornak mondható?



2018. szept. 5. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy motor (csak) attól lesz jó, hogy halk. A Punto motorok ráadásul nem is mondhatóak kifejezetten halknak, de egyébként nem is hangos, egyszerűen nem a legjobb ebből a szempontból. A másik gond az, hogy 2003 és 2006 között történt egy generációváltás, ami semmilyen körülmény között nem elhanyagolható, emellett az árrés is elég nagy köztük, azonos motorral és azonos állapotban. Egyébként a motor maga megbízható, nem jellemző, hogy nyavalyonának rá, nem egy problémás darab. Ha ilyen motorral akarod venni az autót, szerintem érdemesebb a 16 szelepes verziót választani. A 8 szelepes ereje alapvetően még éppen elégséges, de ha csak egyetlen egyszer mondjuk egy nagyobb dombot kell megmászni, a szegény túl fog csordulni, és nem biztos, hogy erőlködés nélkül fel fogsz jutni. Egy kicsit bővebb információt tudnál adni, hogy esetleg hány szelepest akarsz venni, melyik generációból?
2018. szept. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mk2-es, és 8 szelepes :)

Nekem igazából nem kell erős autó, nem sokat mennék vele.

2018. szept. 5. 22:11
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
100%
Egy motor nem attol lesz jo hogy csendesen jar!Annak nem sok köze van ehhez!Egyebkent a 8 szelepes varosba pont elég,cserébe 6literrel el van!A 16 szelepessel akár még előzni is lehet viszont az kb 1 literrel többet kér!A 8 szelepes egyebkent egy eleg kiforrott technika tekintve hogy egy őskövület az a blokk,volt az olaszoknak eleg idejük reszelni!mondjuk a 16 szelepesrol is elmondhato ugyanez!nalad szerintem a felhasznalas jellege fogja meghatarozni hogy melyik legyen....
2018. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsánat elírtam valamit az első válaszban, én is azt akartam írni, hogy nem a csendességtől lesz jó egy motor
2018. szept. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Önmagában a Punto egy igénytelen autó és itt azt értem hogy egyszerű konstrukció, olcsón fenntartható. DE. az 1.2-es motor gyengéje a dugattyú gyűrű, szelepszár szimmering, szelepvezető és a szelepfedél. Ezt észre venni ugyanis ha ezekkel gond van eszi az olajat. Amúgy is szereti a fiat motor csipegetni az olajat, de ez X mennyiségig normális. Viszont ha jó akkor kimegy a világból ez is, mint anno a VW 1.9D-je. Menni nem megy, de el lehet vele közlekedni normálisan. Ülései szarok, a sport változatban viszont jók. Ezeket leszámítva olcsó, egyszerű, szerelhető autó, és nem fogyaszt sokat.

+ a punto kaszni gyengéje a küszöb. Az szeret rohadni :) De ne aggódj a merci jobban rohad.

2018. szept. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!