Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire megbízható egy 1.9...

Mennyire megbízható egy 1.9 pdtdi motor?

Figyelt kérdés
2018. szept. 6. 16:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik legjobb, legmegbízhatóbb, nagy hatékonyságú motor amit gyártottak.


Rossz híre azért van mert úgy átlagban megtették a föld-hold távot 3x.

2018. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan az egyik legjobb valaha gyártott dízelmotor. Nem túlzás.
2018. szept. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy az egyik legjobb motor amit valaha gyártottak, csak azért van rossz híre, mert általában rossz olajjal széthajtott, karbantartatlan motort vesz a kuncsaft, a visszatekert óra szerint alig ment 200 ezret..pedig ahogy előttem viccesen írták, benne a van a Föld-Hold távolság oda-vissza.


Hát persze hogy az már letérdelt.

2018. szept. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Föld hold távolság az 8 nap, azóval sok autó már megtette. Jó motor, keveset fogyaszt.
2018. szept. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Látom mindenkinek jó a véleménye róla. Nekem is. 305xxx km is szépen egyenletesen jár. :)
2018. szept. 6. 19:10
 6/22 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld. :)
2018. szept. 6. 19:10
 7/22 anonim ***** válasza:

Milyen motorkódos? És 131 lovas, vagy kevesebb?

Egyébként beszélgethetünk még róla, ha neked is ilyen van (nekem már csak volt), azért erre is oda kell figyelni.

Ahogy előttem írták, ott van máris az olaj: a PDTDI-be speciális minősítésű olaj kell, amit úgy vettem észre, hogy nem mindenki tart be. Abból is a Castrol a legjobb, ez a motor azt szereti. A PDTDI gyárilag olyan, hogy szereti csipegetni az olajat, előfordulhat, hogy 10 ezer km alatt bevág másfél litert is. Ha nem töltesz utána közben, az szintén a motor gyors kopásához vezet, mert kevesebb olajjal üzemel.

Aztán ott vannak a PD elemek, amikkel ma már nincs gond, mert nagyon olcsón rendbe lehet rakni őket. De azért ki lehet küszöbölni az esetleges meghibásodásukat, ha jó üzemanyagot kap. MOL, Shell, vagy OMV dízel. Hatalmas előny, hogy nincs külön magasnyomású pumpa benne.

A turbó az olyan, mint minden dízelen, néha elromlik, kár is részletezni. A jó olaj mondjuk ezen is sokat segít. A kettőstömegű lendkerék talán a legnagyobb baja, a PDTDI nem igazán egy finom járású motor, ezért nem tart túl sokáig a lendkerék benne, főleg, ha alacsony fordulaton nyektetik. A motortartó bakok úgyszintén, gyakran kell cserélni ezeknél a motoroknál.

Egyébként a dugattyúk, hajtókarok és a főtengely túl vannak méretezve ebben a motorban. Ha mégis törik, vagy sérül valamelyik, ott már nagyon nagy baj van.

2018. szept. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Jo konstrukció, nemhiába, olaszok talaltak ki!:)
2018. szept. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
5ik! BLS 105 ló
2018. szept. 6. 20:05
 10/22 A kérdező kommentje:
Az olaj ami benne van az a total quartz. Lendkerék...305 ezer van benne ,de nincs hangja se inditasnál, leallitasnal, meg nem is ramgatva indul az autó. Egyedül akkor van hangja,ha benyomott kuplung nélkül indítják,állítják le. De sztem ezen nem kell csodálkozni egy dizelnél.... LEKOPOGOM NINCS BAJA....
2018. szept. 6. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!