Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzembentartói szerződés?

Üzembentartói szerződés?

Figyelt kérdés

Kicsit utánaolvasgattam az üzembentartói szerződésnek, és most már végképp összezavarodtam.


Szóval, vettünk egy autót, ami az én nevemen van (tehát én írtam alá az adás-vételi szerződést) és úgy csinálnánk, hogy Édesanyámmal írnánk egy üzembentartói szerződést kettőnk között, miszerint a tulaj én vagyok, de ő az üzembentartó! (erre azért van szükség, mert hogyha így oldjuk meg akkor a negyedévi biztosítás jóval kevesebb, mintha a tulaj és az üzembentartó is én lennék).

Letöltöttem az üzembentartói szerződés formanyomtatványát, ki is nyomtattam.

Na de...


Most nem értem, hogy hogy működik az egész. Én azt hittem, hogy ezt csak aláírjuk és onnantól kész az egész.

Nem gondoltam adóra, illetékre stb. De most olvastam, hogy a szerződést meg lehet kötni "illeték fejében" illetve "illeték nélkül". Utóbbi esetben az átíratási kötlség 50%-át kell, hogy kifizesse az üzemebentartó. Volt ahol "csak" 25%-ot írtak.

Most akkor hogy is van ez az egész?!


Én azt hittem, hogy csak annyi lesz az egész, hogy, amint aláírtuk Anyámmal az üzembentartóit, fogom a papírt és már megyek is az okmányirodába átíratni az autót. Nem gondoltam volna, hogy bármit is kell utána fizetni!


Valaki elmondaná, hogy hogy is van ez?!


Köszönöm!


2010. jún. 22. 14:28
 1/2 anonim válasza:

Üzembentartói szerződést inkább kérj ki okmányirodából, a lényeg (nekem is így van, ugyanebből az okból kifolyólag):

Legyen visszterhes, ami azt jelenti hogy hivatalosan az édesanyád megvette az üzembentartói jogot, így a vagyonszerzési illeték oszlik meg, nem lesz több csak 2 csekk helyett 3al kell feladni. A te neveden nagyobb százalék (nekem ez 1242 ccm után 16767ft volt), az anyád nevén a maradék vagyonszerzési (én esetemben ez 5589 ft volt) összesen ugye ebből 22356 volt a vagyonszerzési(2csekk) + 6e a forgalmi + 6e a törzskönyv (1csekk).


ELLENBEN ha nem visszterhes, 100%kifizeted te is és X%az édesanyád is, ezért jelképesen vegye meg, ezt az üzembentartói szerződés megjegyzés mezőjébe írd bele, hogy alulírott tulajdonos átvett 5e (én ennyivel írtam) alulírott üzembentartótól.

2010. jún. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 25. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!