Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Leírnátok nekem az üzembentart...

Leírnátok nekem az üzembentartói szerződés lényegét?

Figyelt kérdés
Kotorásztam a neten, de a definícióra nem találtam. Mikor érdemes, lehet, veszélyei stb. Autó eladás és vétel előtt állok, és pusztán kíváncsiságból szeretném tudni hogy mi is ez?
2011. jan. 13. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen leirom :) arra jo hogy megsporold az átirás költségeit, igy csak téged "beleirnak" a forgalmiba mint üzembentarto ami azt jelent, hogy te használod, te fizetsz minden (beleértve a birságokat is)
2011. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze az üzembentartói csak akkor előnyös, ha nem egy vadidegentől veszel autót, hanem valami rokontól. Ha csak üzembentartóit írtok, akkor jogilag nem lesz közöd az autóhoz, csupán csak üzemben tartod. Vezeted, fizeted a biztosítást, stb...


Olyankor előnyös egyébként, ha mondjuk a családban valaki autót szeretne, de nincs még bónusza. Ilyenkor megveszed az autót, és a bónuszos illetővel írtok egy üzembentartóit.


Ezenkívül nem sok értelme van. Én a helyedben nem erőltetném ezt autóvásárláskor, de te tudod.

2011. jan. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, köszi azt hiszem megvilágosodtam! Vágom, fűrészelem...:)
2011. jan. 15. 22:28
 4/4 anonim válasza:
Az üzembentartóit nem azért találták ki, hogy csaljon vele az ember. Így nem is veszélyes. Ha csalsz, akkor meg nem csak az üzembentartói a veszélyes. Meg kell venni a kocsit szabályosan, aztán valaki nevére a családon belül egy üzembentartói szerződést írni. Na ez szabályos, és így is vannak előnyei. És ettől te is nyugodtan vezetheted a kocsit.
2011. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!