Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Pontosan mit takar az üzembent...

Pontosan mit takar az üzembentartói szerződés?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kocsit. Hallottam erről az üzembentartói szerződésekről, hogy nem kell átíratni a kocsit stb... Ez nagyon jó lenne mert 1 zsák pénzt megspórolnák.

Kis értékű kocsiról van szó, hajtom, és mikor végleg besz@rik csak leadom a bontóba, vagy a méhtelepre.

Max 1 évre kell csak kocsi, és olyan, amit nem kell félteni.

Ha ez idő alatt véletlen összetöröm/kárt okozok, akkor meg kell keresnem az előző tulajt, vagy hogy van ez?

És ha le akarom adni a bontóba, és ki akarom vonatni a forgalomból akkor is kell az eredeti tulaj aláírása?

Hogy megy ez az egész üzembentartói?


2009. dec. 2. 11:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fog menni szerintem legalábbis ez a dolog, mert már bevették az objektív felelősséget, ha pl. gyorasan mész, bemérnek küldik a csekket a tulaj nevére. És küldik neki a teljesítményadót, meg a sok fizetnivalót. Én az biztos hogy nem adnék úgy el autót.

Amúgy az nem szerződés, hanem a tulajdonos beíratja a forgalmiba az üzembentartó nevét, az sincs ingyen.

2009. dec. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!