Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan alkudjak egy használt...

Hogyan alkudjak egy használt autó árából, ha nagyjából abban az állapotban van, ahogy meghirdették?

Figyelt kérdés

Egy 2009-es alsó középkategóriás japán autóról van szó. Benzines, 1.8-as, 2,277 millió forint. Van vele egy két apróbb probléma, például a Féktárcsák kopottak és a fékbetétek is, de a kereskedő ezt rendbehozza KPM vizsgáig, ez benne lenne az árában. Ezen kívül az árban benne van az átiratás, eredetiségvizsga, 2 éves műszaki. Van egy apró horpadás a csomagtartón, de ezt én észre sem vettem, ú mutatta meg, csak közelről vehető észre. Vállalta, hogy zet is kijavítja, ha megvenném. Ezenkívül a hátsó kipufogó dob kicsit korrodált, ezt cserélné egy jobb állapotúra. Szerintetek hogyan alkudhatnék az árából és megérné-e megvenni.


Nem szeretnék 140 lóerősnél gyengébb benzinest venni és ragaszkodom a japán motorokhoz. Renault, Peugeot, Citroen, tudom hogy sokkal olcsóbb, de nem vennék olyat.



2018. szept. 26. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
24%

Hát ez eleve fura, elküldhetnéd a linket, lassan 10 éves tucat kisautóért ennyit adni?

Egyébként pedig egyszerű. Megmondod, hogy ez így rendben. 2 milliót adsz érte a fentiek tükrében, megcsináltatva. Aztán kevesli és megegyeztek 2,1-ben

2018. szept. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Mar csak azt nem értem higy ezt kerested és megtaláltad ...és még jo is,illetve a kereskedő még javít is rajta neked ezt-ezt.....akkor mit kell még cigánykodni az áron?!?!Ha kell vedd meg azt jo napot
2018. szept. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én pont 1 hónapja vettem egy 2009-es japán autót. Igaz, csak 1.3-as.

De csak 1.2 millió volt...

Ennyi volt a max pénzem rá. Nem nézegettem drágább kocsikat.

Ha neked nincs ennyid, miért nézel ennyiért kocsit? Ha van rá ennyid, akkor mit zsidóskodsz??? Vedd meg, és kész.

(bár én sokallom az árat, de ha megéri, és szeretnéd, akkor vedd meg)

2018. szept. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném, hogy milyen autót sikerült venned 1,2 millióért, ami 2009-es? Egy Swift is többe kerül. Köszi a választ. A szóban forgó autó egy Mitsubishi Lancer. Sajnos ezekből nem kapsz 2009-est 2 millió alatt, esetleg olyat csak, ami nincs még levámolva, átirva, stb.
2018. szept. 27. 21:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mitsubishi Colt-ot vettem. És nagyon szeretem.

[link]

[link]

[link]

2018. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy vannak Swiftek is ennyiért:

[link]

[link]

2018. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a külföldi autót sem vámolják, csak regadó van rá pluszban.

Tessék, itt van 1,5-2 millió között is:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. szept. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló! CVT-s váltóval szereltet és dízelt nem szerettem volna venni, városban használnám főleg és szeretek én váltani. Az elsőt én is néztem, de gyanúsan olcsónak tűnt és gázrendszerűre is átépítették. Persze vissza lehet alakítani, csak inkább benzinest szerettem volna, olyat amihez nem nyőltak hozzá, ha lehet.


Egyébként még azt kérdezném, hogy ha megvan a német rendszáma a kocsinak és az alvázszámais, akkor valahol megnézhetem a szervízmúltját illetve, hogy mikor melyik ellenőrzéskor hány kilométer volt benne a Németországi használat során?

2018. szept. 29. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!