Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi jár a fejében annak, aki...

Mi jár a fejében annak, aki átmegy a vasúti átjárón a piros jelzés ellenére?

Figyelt kérdés

Pár perce történt baleset a faluban, valaki kiment a vonat elé kocsival. (Jelzőlámpa működött, lassan haladva pedig egészen jól beláthatóak a sínek mindkét irányban)

- szerencsére nem sérült meg senki!

Eddig is láttam nap mint nap, hogy úgy mennek át a piroson, mintha ott se lenne. Volt, hogy konkrétan ledudált a mögöttem álló és mutogatva megelőzött /kikerült/ mikor megálltam a pirosnál. :))))

Nem értem egyszerűen.

Mire számít az ilyen? Mire gondol? Miért csinál ilyet? Erősebbnek hiszi magát a vonatnál? Vagy nem hallott róla, hogy a piros jelzés azt jelenti, hogy jön a vonat?

Hogy történhet ilyen??


2018. szept. 28. 14:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Az hogy kapja be a MÁV! Múltkor 3 vonatot vártak össze egy sorompó lecsukással, holott pár autó simán átmehetett volna. Kb. negyed órát álltam ott, már erősen szú-százva.

Autóval nem megyek át mert, ott lebeg a büntetés réme a fejem felett, de motorral mentem már át. Fäszom fog állni mikor "sehol semmi" nem jön, nem akarom ilyen értelmetlenül elpazarolni az időt az életemből. Azt senki nem adja nekem vissza, a MÁV meg pláne. Oké, mondhatjátok hogy egy barom vagyok, de azért annyira nem hogy ne nézzem ilyenkor jól meg hogy van e tényleges veszély.

2018. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Itt nem szokott ilyen összevárós attrakció lenni, ha pirosat jelez, akkor tényleg jön a vonat, 1-2 perc múlva pedig máris fehéren villog.

Bár most a MÁV oldalán úgy fogalmaznak, hogy az autó ütközött neki a vonatnak, amit végképp nem értek, hogy lehet összehozni :)))))

2018. szept. 28. 14:32
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

"Mi jár a fejében annak, aki átmegy a vasúti átjárón a piros jelzés ellenére?"


Ha rosszul időzít, akkor vonat.


Amúgy meg gondolom nem akar annyit várni, mert sietős a dolga. De veszélyes művelet, bár ha mindkét irányban jól belátható a pálya, és rendesen meg is nézi az illető átkelés előtt a viszonyokat, nem az.

2018. szept. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Időközben kiderült, hogy ez a szerencsétlen speciel a telefonját nyomkodta..

Remélem, tanult a leckéből!!

Nem értem ilyenkor az embereket.

2018. szept. 28. 15:09
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

#1


micsoda gondok...bele ne rokkanj abba a 15 percbe. aki idegbeteg ne vezessen. illetve de. menj át a vonat elôtt, legalább egy marhával kevesebb az úton.


Amúgy meg: indulj el előbb, vagy később és nem kell negyed órát várni.

2018. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy szent én sem, szeretem magam meghozni a döntéseket, ez a közlekedésre is igaz, a városban ahol lakom, van egy-két olyan lámpa aminél piroson is átmegy az aki kellően figyelmes, én sem állok meg csak szétnézek, és haladok tovább.

Ettől függetlenül van aki megáll, ilyenkor nem tolakszok megvárom a zöldet én is.

2018. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"menj át a vonat elôtt, legalább egy marhával kevesebb az úton."


Nem mondtam hogy követendő a példám, de a tied se.

Ha okos lennél nem kívánnál ilyet, mert tudnád hogy az a vonaton ülőkre is veszélyes, de minimum szereznél nekik egy jó napot.

Én csak azt kívánom neked viszonzásképpen, hogy maradjon előtted lecsukva mindig negyed órával tovább a sorompó, mint az indokolt lenne!

2018. szept. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"speciel a telefonját nyomkodta.."


Ja... Akkor miről beszélünk?

2018. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Én akkor szoktam átmenni véletlen és tükörből szoktam észrevenni akkor ha messengerezek, persze megbánom meg minden, van a haverom aki szerint csak 2 méter széles a sin és ha ő megy 120-al pl. városba akkor lazán átmegy. Meg amúgy is valakinek ez a meggyőződése, kirekesztőek lennénk, hogy ha ezt tőlünk számon kérné valaki, vagyis az már önbíráskodás lenne ami 12 év börtön.
2018. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

9-es

Mi olyan fontos a messengeren, ami nem várhat addig, amíg megállsz valahol?

2018. szept. 28. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!