Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha cserélni kell az olajat...

Ha cserélni kell az olajat azt jelzi valami lámpa a műszerfalon, vagy ezt csak nívópálcával lehet látni?

Figyelt kérdés
Szóval, még lenne idő a csereperiódusig bőven, de nem tudom, ha elkezdek autózni napokon keresztül nem teszem- e tönkre a motort, ha mondjuk elfelejtem megnézni a pálcát.
2018. okt. 8. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a pálcát, ha van benne olaj, akkor jó persze. Aztán majd cseréled, ha letelt a 10.000 km vagy 1 év.

Az olaj minőségét és mennyiségét közvetlenül nem mutatja a műszerfal, csak azt, ha az olajpumpa már nem tud olajat felszívni. Ez már egy komolyabb hiba, vagy nagyon kevés olaj, vagy az olajszivattyú hibája okozza.

2018. okt. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ellentétben az előző hozzászólóval, bizonyos típusokon már igenis jelzi akkor is olajcserét az autó, ha az olaj minősége már nem megfelelő. Ez adott körülmények esetén már akár 5-7 ezer km környékén is bekövetkezhet.

Mivel nem tudjuk, milyen autóról van szó, így csak dobálózunk itt az elméletekkel. :-)

2018. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden autóban van alacsony olajnyomást jelző lámpa.

Ha viszont ez kigyullad, akkor már nagy baj van és azonnal le kell állítani a motort.


A motorolaj mennyiségét és minőségét csak a nívópálcával tudod ellenőrizni.

2018. okt. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az autóm a műszeregység kijelzőjén százalékosan számolja vissza az olaj élettartamát.

Az előző autóm csak a km-eket számolta vissza és ha letelt, szólt, hogy inspekció szükséges.

2018. okt. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyik se. Nem jelzi lámpa (csak kivételes esetben) és nem mutatja a nívópálca sem.
2018. okt. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsótól kérdezném, hogy akkor miért van ráírva a motorvédő burkolatra, hogy "change oil at x or higher"? Külömben ez egy Mazda 6 2007 diesel autó
2018. okt. 8. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak a hideg indításnak szabályai, és ha hidegen közlekedsz az autóval. Ha megszeged az egyiket, kapsz egy pontot. 5 pont után 1000 km levesz a csere periódusból.

Totalcaron volt 2-3 éve erről egy jó cikk.

2018. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ha pl városban mész többet és bemész 5 boltba meg még 3 helyre meg stb 10 hideginditás kapásból annyit levesz mintha egy hideginditással mennél 500 km-t autópályán, így lehet az, hogy hamarabb elhasználódik az olaj és hígul is gázolajjal, ezért kérhet hamarabb olajcserét. Minden felhasználási célra másképp kell, pl aki évi 30-40 ezret megy autópályázik minden nap több száz km-t annak még 15 ezer km nél is lehet jó az olaja mivel szinte mindig üzemmeleg 1x inditással megy sokat.

városi sokszor inditott-leállított, gyorsítás lassítás stb módban használt autónál simán elhasználódhat 7000-8000 km nél is. Én ezt tapasztaltam magamon, nívó pálcán volt hogy 6000-7000 km nél tök fekete lett az olaj több városi használattól.

Amikor hosszabb távokra mentem akkor általába majdnem a csereperiódus végén feketedett már csak be 9000-10 000 km

2019. aug. 31. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!