Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán haladva 130km/h...

Autópályán haladva 130km/h tempó tartása mellett miközben egy 10-20 kamionból álló konvojt előzök, hátulról 5 centire tapad a 200km/h feletti sebességet követelőző. Mi ilyenkor a helyes magatartás?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 19:59
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%

A helyes magatartás a jobbratartási kötelezettség betartásával, ugyanakkor a mások indokolatlan zavarásának mellőzésével érhető el. Értsd: ha valaki utolér egy előzésben lévő autót, akkor ne ZAVARJA őt azzal, hogy a "seggében megy" urambocsá még villog is. Az előzésben lévő autóstól pedig elvárható, hogy az előzést mielőbb fejezze be és haladéktalanul engedje el a gyorsabbat. Nem pedig "na még azt is megelőzöm, aki két kilométerrel előrébb megy".

Így senki sem játszott önkéntes rendőrösdit és nem ment senki sem a másik agyára.

Amúgy a lassú kamionosoknak is akkora követési távolságot kellene tartaniuk, hogy másokat ne akadályozzák a jobbratartási kötelezettség betartásában.

Saját példám: én vagy Suzukit vezetek, vagy Porschét. (nem vagizás, de ez van, egy jó kis hobbi sportkocsi illetve egy céges SX4) Ha én vagyok a gyors és látom, hogy valaki előz egy kamiont, kivárom. Ha kisorolhatna, de nem teszi, akkor index, fényszóró, kürt (ebben a sorrendben, az ellenfél kóstolgatási kitartásának időtartamától függően) Ha lassú vagyok, csak akkor előzök, hogyha nem tartok fel senkit, ha közben utolérnek én még gyorsítok is, hogy mielőbb elengedjem. üdvözlet.

2008. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor vagy jobbra index vagy vészvillogó. Egyáltalán nem balesetveszélyes. Aki hülye az az is marad, nem Te fogod megtanítani a helyes magatartásra, mégha a rendőrök feladata is lenne, őket se nagyon érdekli mostanság az autópályás tevékenység. Esetleg hátsó ködlámpát tudsz ilyenkor kapcsolni még hogy ne érezze olyan jól magát az illető.
2008. nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
80%

Gyorsítasz h hamarabb elengedd????? :D

Hát te tudod. De ha épp szembe van egy trafi akkor te fogod benyalni ő meg nem, ennyit erről, szerintem nem éri meg gyorsítani ha már egyébként is 130-cal mész.

2008. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 bendzso válasza:
100%
ezekkel semmit sem lehet csinálni...mihamarabb térj ki előlük, küldd el melegebb ééghaljatra vagy ilyesmi. sajna bajna bizonyos autókra nem vonatkozik a kresz... én mondjuk az első fát szoktam kívánni nekik és nmecsak autópálya, hanem amikor lakott területen mennek 120-al az ötven helyett. ilyet már a mi falunkban bemértek...
2008. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
2%

Szépen bemész a kamionok közé,míg elmegy melletted az illető.Vagy gyorsabban mész.Bár ha ilyen kérdést felteszel úgysem fogsz.

NO SPEED LIMIT ON HIGHWAYS!!

2011. jan. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
95%
én semmit sem csinálok autópályán 130km/h a megengedett azt tartom a mögötem jövő meg bekaphatja ne szarjál már az ilyenektől
2011. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
Az ilyen barmok ellen én úgy szoktam védekezni,hogy mind a 2 hátsó ködlámpámba ki van cserélve az izzó H3-ra ha nagyon rámtapad egy ilyen idióta csak felkapcsolom őket általában lassítani szoktak:)
2011. jan. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Hátsó ködlámpa felkapcsolás! Ha erre a válasz egy folyamatos reflektorozás akkor a belső visszapillantót átállítani, hogy ne verje ki a szemed. Utána már semmit nem tud csinálni, te meg csak röhögj!

Gyűlölöm az ilyen tapadós köcsögöket!!! Főleg télen.

2011. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha szabályosan soroltál a belső sávba, és ott 130-al mész, szerintem is szard le azt aki rádtapad, ne te, hanem ő kapjon szívbajt. Mondjuk 10-20 kamion ritkán tapad annyira egymásra, hogy ne lehetne elengedni az ilyen gyökereket.

Még amivel el lehet venni a kedvét az ilyeneknek a "tapadástól" az az, hogy ha kavicsos a középső elválasztó, akkor kicsit behúzódsz, hátha kap pár követ a szélvédőjére (nem le a padkára, hanem csak a sáv szélére, ott is akad pár kósza kövecske)... egyszer az M7-esen ezzel sikerült leszerelnem egy iszonyú idegesítő habzó pofájú BMW-st, aki olyan közel volt hozzám, hogy a tükörben már csak a szélvédőjét meg a fejét láttam. De ezt tényleg csak végső esetben érdemes bevetni, amúgy nem érdemes agresszorkodni.

2011. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
6%

Szanalom ami itt megy...

Meg veletlenül se irjon senki olyat hogy esetleg ,,tessek befaradni a ket kamion köze"..neem..kapcsold be a ködlampat,meg veszvillogot..hurra.Aztan majd nem kell csodalkozni amikor jobbrol elöznek meg es kifekeznek a faszba... /ja hogy ha jobbrol meg tudtam elözni akkor meg is csak volt hely nem?!/

Ha mar annyira szeretünk nyugatra mutogatni akkor en is hagy mondjak mar egy peldat.: Olasz autopalya

Menjetek ki,jatszatok el ugyanazt amit az M7-esen szoktatok,es a következö varosig fognak dudalva/villogva/anyazva üldözni.

2011. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!