Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy relét ki akarok szedni...

Ha egy relét ki akarok szedni a kocsibók, az akkumulátort lecsatlakoztassam?

Figyelt kérdés
Egy relét akarok kivenni, hogy megvizsgáljam. Valószínűleg cserére lesz szükség, de először csak kihúzom és visszadugom a helyére. Az akkumulátort szükséges lecsatlakoztatnom?

2018. okt. 10. 13:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Ablaktörlő időintervallum reléről van sző, ami azért felel, hogy megfelelő időközönként törölje az utasításokra az ablakot a kocsi. Jelenleg meg van bolondulva.
2018. okt. 10. 14:01
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem okozol vele galibát (rádió kód, riasztó, stb.) akkor inkább húzd le a sarut.
2018. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben, fő a biztonság! :D
2018. okt. 10. 14:02
 4/6 veterán vas ***** válasza:

Mivel az ablaktörlő nem kap állandó feszültséget, hanem csak gyújtásról megy, fölösleges az akkusarut levenni.


(fölmerül egy visszakérdezés: ilyen hozzáértéssel, mit -és hogyan- akarsz "megvizsgálni" egy ablaktörlő-intervallum relén?

2018. okt. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Inkább lecsatlakoztattam, de köszönöm a választ!


És hogy én is válaszoljak neked:

Belenézni, hogy látható-e valamilyen elváltozás (láttam olyan videót, ahol elmondta a srác, hogy mi volt vele a gond és egy kis tisztogatás után jó is lett). Ezen kívül amiatt, mert nem fogom olyan dolgok miatt autószerelőhöz vinni a kocsit, amit én magam is meg tudok oldani. Szétszedtem, kihúztam, csörgött benne valami, kiszedtem, visszadugtam normálisan és most nem b.a.szakszik az ablaktörlő.


Nem vagyok elektronikai szakember, de "ilyen hozzáértéssel" megnéztem. Ha újra jelentkezik a hiba, akkor cserés lesz a darab. De egyelőre nem rendeltem feleslegesen egy alkatrészt. :)

2018. okt. 10. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól tetted!
2018. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!