Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kézifék ugyan azokat a...

A kézifék ugyan azokat a fékpofákat vezérli, mint a fékpedál?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert 10 óra vezetés után elfáradtam, és 3 szor is behúzva maradt a kézifék, és úgy haladtam 20-30 métert.Ezután gondolom ajánlott volna a fékbetéteket, és tárcsákat cserélni, már ha ezeket működteti a kézifék.

2018. okt. 11. 01:56
 1/5 JulesTS ***** válasza:
74%

Nem. A rögzítő fék csak az egyik tengelyre hat (általában a hátsóra, de van olyan autó is aminél az elsőre), az üzemi fék meg mind a négy kerékre.

A rögzítő fék által fékezett tengelyen viszont ugyanazt a fékbetétet és féktárcsát használja (persze itt is van kivétel: volt olyan hogy a féktárcsa belső részébe építettek dobféket). Az meg gyakorlatilag semmi, ha elindulaskor 20..30 méter mentél behúzott kézifékkel, amikor 90-ről lelassítaszs 50-re, akkot jóval nagyobb terhelést kap a fék. Emiatt még nem kell cserélni semmit.

2018. okt. 11. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez semmi.
2018. okt. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell cserélni, én száz métereket mentem behúzott kézifékkel, semmi baja nem lett.
2018. okt. 11. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pártízméteres behúzott kézifékkelmenés az nem okoz károsodást.

Amúgy pedig valóban típusfüggő. Nekem volt olyan kocsim, ahol a hátsó tengelyen kicsi dobfék volt rögzítőfék gyanánt.

2018. okt. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dobfékes hátsó tengelyű kocsikon ugyanazt a betétet használja mint az üzemi fék, tárcsafékeseken van külön kis fékdob csak a rögzítőféknek. Ma már ez a gyakoribb.
2018. okt. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!