Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek ha feljelentettek...

Mit tegyek ha feljelentettek tilosban parkolásért?

Figyelt kérdés

Mondhatom azt, hogy közeli hozzátartozónál volt az autó akire nem szeretnék terhelő vallomást tenni?


Amúgy mennyire büntetnek meg egy ilyenért?


2018. okt. 11. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#10 van ami szabalysértés, van ami bűncselekmény. Ha 50 helyett 52-vel megyek az szabalysértés, ha 150-nel, az már lehet közúti veszélyeztetés, ami viszont bűncselekmény.

Az hogy két rendőr lát, az meg semmi. Be kell mérniük, szemre nem tud sebességet mérni. Ha mondjuk bemérnek, az meg pont objektív felelősség kategória, tehát ott mindegy ki vezetett (fix traffinál) ha megállít akkor meg kiderül ki vezetett, nem mondhatod hogy a Pista haverod.

Felőlem parkolhatsz tilosban, ha szeretsz feleslegesen ügyintézni.

2018. okt. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Be idézték anyumat, aki az üzembentartó, én vagyok a tulajdonos. Anyumat, mint tanú idézték be.


Telefonban azt mondták azért tanú mert nincs meg az elkövető. De akkor lehet azt mondani hogy nem ő volt a kocsival és nem tesz rám -mint közeli hozzátartozó- terhelő vallomást?

2018. okt. 12. 11:02
 13/19 A kérdező kommentje:
Aki meg azt írja, hogy szépen fizessem be, aztán megtanulom a leckét stb, azok álszent emberek. Ti biztos szigorúan 50-nel mentek, mindig ellenőrzitek napi első elindulás előtt alaposan a járművet, mindig mindenki be volt kötve a kocsiba. Nyilván.
2018. okt. 12. 11:04
 14/19 anonim ***** válasza:

Bármit lehet mondani, akár azt is, hogy a feljelentő vezette az autódat.

Ha ennyivel el lehetne intézni, nem lennének fizetős parkolók, semmi értelme, ha a büntetést úgysem tudják behajtani

2018. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 KulGery ***** válasza:

A 13. válaszodra reagálok:

Igaz, most nincs kocsim, és nem is vezetek. De volt, és vezettem. Mindig be voltunk kötve. Lehet hogy nem mindig előírásnak megfelelően, de amire a szabály szólt, arra ügyeltem, hogy eleget tegyen.

Mindig ügyelek a sebességre, és igyekszem hogy ne lépjem túl a megengedett sebességet. Néha persze van, hogy a 70-es úton már 90-t mutat, ilyenkor nem hirtelen lelassítok a megengedett sebességre. Mert nem vagyok gazdag, hogy büntit fizessek, és mert szeretnék részemről mindent megtenni, hogy épségben érjünk célba.

Ha tilosban parkoltam, egyszer sem akartam másra kenni. Megtanultam, hogy pénzzel jár.

Felesleges kiadásnak 2 ezer pénz is sok.

2018. nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Aki meg azt írja, hogy szépen fizessem be, aztán megtanulom a leckét stb, azok álszent emberek. Ti biztos szigorúan 50-nel mentek, mindig ellenőrzitek napi első elindulás előtt alaposan a járművet, mindig mindenki be volt kötve a kocsiba. "


Nyilván nem, de ha szabálytalan vagyok, akkor nem sírok, hanem befizetem, mert saját döntésem, hogy szabálytalankodok...

(Biztonsági öv pedig nem opcionális, ebben is az ittas vezetésben nem engedek)

2018. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Aha. De valakire terhelő vallomást kell tennetek. Érted-e? Ismeretlen tettes ellen terhelő vallomást tehetsz, ha előtte bejelentetted hogy ellopták az autódat.


Amit 50%os írt, nettó hülyeség hogy nem kell kifizetni.

Addig húzod még megbüntetnek késedelmi miatt, aztán megy a NAV hoz.

2018. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Na szóval..

Elengedték az egészet :)

Aki kihalgatott, ő is mondta hogy azt kell mondani hogy közeli hozzátartozó volt és nem vallok ellene. Szóval a tettes nem ismeretlen számomra, csak nem kötelezhetnek arra hogy ellene valljak, így nem bizonyítható hogy ki volt az autóval.

2018. nov. 6. 17:01
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát igen, a magyar jogrendszer szégyene...
2018. nov. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!