Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tiko probléma? Tippekre,...

Tiko probléma? Tippekre, segítségre lenne szükségem!

Figyelt kérdés
Menet közben néha ugrál. Mintha a gyújtás akadozna. Lámpáknál többször megáll. De alig forgatja meg az önindító azonnal indul. Már jó ideje csinálja, de most lett olyan, hogy hosszabb útra már nem merek elindulni vele. A gyertyákat kicseréltem, az elosztófedélen sem látok károsodást. Gyertyacsere után érezhetően dinamikusabb lett a motor, csak ez a kihagyás, megállás már kezd dühíteni. Olyant ne írjon senki, hogy vegyek helyette autót! Mert nincs másikra pénzem. Már a második műszakin vagyok vele túl, nagyon megszerettem ezt a kis autót. Magam fabrikálok rajta mindent, fékeket javítottam, karosszériát foltoztam, stb. De a motorhoz nem nagyon értek. Ha valaki már oldott meg ilyen jellegű problémát, szeretnék tanácsot kérni, hogy mihez kezdjek, hova nyúljak?

2018. okt. 12. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha kivételesen elvinnéd szeevízbe, ahol értenek is hozzá nem akarnál mindent magad megtákolni rajta.
2018. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ha volna a közelben olyan szerviz, elvinném. De azt az utat már végigjártam, nem is egyszer. Nem ez az első autóm. Pl. a tiko karburátorhoz kevés szaki ért, és aki ért is valamelyest, az is távol van tőlem.

Olyan embertől várok segítséget, aki már találkozott ilyen problémával, és sikerült neki megoldania!

2018. okt. 12. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Pedig az valószinüleg gyujtás hiba lesz!Nézd át a gyertyakábeleket,a trafora menő vezetékeket,a trafótól a gyujtáselosztóra menő vezetékeket is!Ha jól sejtem ez még a megszakítós gyujtású járgány!Az elosztófejben kell lennie egy megszakitónak(egy kis fém alkatrész amin van egy érintkező,aminek a másik felét a vezérműtengely mozgatja ha forog a motor!)Azt az érintkezőt is tisztitsd meg finom csiszpapirral!Valamint az elosztóban van,vagy mellè csavarozva vab egy kondi is.Azt is nézd meg nincsennek e rajta égésnyomok,valamint annak is pucold meg az érintkezős részét!Mindezeket szigorúan kikapcsolt gyujtás mellett!!

Valamint nézd meg hogy amikor rángat majd leáll,nem e forró a gyujtótrafó!Ha igen,az baj!

2018. okt. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a leírást! Rendeltem hozzá gyújtótrafót, amit ki is cseréltem. Már nem áll le, az alapjárat is megvan. Köszönöm!
2018. okt. 16. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!