Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek segítségre szorulok?

Szerintetek segítségre szorulok?

Figyelt kérdés
Nos, ez már gyerekkorom óta van. Szorongtam, stresszeltem végig, nem volt túl sok barátom. Sosem akartam iskolába menni, és gyakran azt álmodtam/attól féltem, hogy a szüleim meghalnak. Azt hallottam hogy ez a gyerekkori depresszió "jele" lehet. Nemtudom hogy elmúlt-e. Hatalmas önértékelési gondjaim vannak, ha elkap az a hangulat. Önbizalmam sincs sok. Nemtudom mit tegyek. Ha dicsérnek nem "veszem" magamra. Nem hiszem el. A személyiségemet is utálom, viszont sosem gondoltam öngyilkosságra. Attól félek. Néha olyanokon képes vagyok agyalni, amiken nem kéne. Úgy érzem, kilógok a sorból. Hogy én más vagyok, sőt, furcsa. (Sokan mondták hogy az vagyok, és ezzel úgymond tisztában is vagyok). Azt hittem ez a normális. De mostmár kezdek megijedni ettől. Vajon normális vagyok én? Kérlek, segítsetek mit tegyek? Nem akarok depressziós lenni.. Próbálok nem lesüllyedni addig. Természetesen tudok boldog is lenni, hobbim is van, de amikor elkap ez a "pillanat", nagyon rossz érzéseim vannak. 16/l

2018. máj. 29. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenesetre normális vagy. Ebben a jelenségcsoportban részben benne van a kamaszkor is: a hormonális változások meg az eleve egy önmagunkra figyelő kor.

De te itt magadnak találsz ki diagnózisokat, mintha azokkal éreznéd jól magad, holott pontosan tudod, hogy ettől nem leszel boldogabb. Ha felismered a problémáidat, már meg is indultál a kilábalás útján, tessék előrefele haladni. Tudod, hogy baj, hogy nem hiszed el a dicséretet - hát akkor hidd el! Attól fogod magad jobban érezni. Csak rajtad múlik. Persze, elmehetsz pszichológushoz, de szerintem te egyedül is tudod magad aktivizálni és energizálni, egyszerűen azt kell célul kitűzni.

2018. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. máj. 29. 22:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos, vannak lelki gondjaid, de felesleges felcimkézned úgy, hogy ez most épp depresszió, avagy más. Sokkal célszerűbb lenne, ha a problémák gyökerét próbálnád meg megtalálni. Szerintem azzal foglalkozz, hogyan lehetnél felszabadult, ne azzal, hogy ez most depresszió-e avagy sem.
2018. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha tényleg úgy érzed, hogy segítségre szorulsz akkor ne félj elmondani szüleidnek, meg fogják érteni! Ha budapesti vagy, akkor tudok ajánlani egy remek szakembert aki nekem rengeteget segített, szinte az életemet köszönhetem neki. És nem mellesleg nem horror áron dolgozik, mint a pszichológusok nagy része.
2018. jún. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!