Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma? Fiat...

Peterd81 kérdése:

Mi lehet a probléma? Fiat Tempra 1.6 ie. Ötletek és tippek érdekelnének. A többi lent…

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az autó amiről szó esik: Fiat Tempra 1.6 ie. (22 éves)

A probléma: random leáll a forgalomban, rendszerint olyankor, amikor lassítok, vagy fékezek. Ezt úgy kell elképzelni, hogy kigyulladd az injektor jelző a műszerfalon, ha lassítok tovább, akkor megáll a motor, elmegy a kormány és fék szervó is… Nem kellemes… Azt kitapasztaltam, ha ilyenkor, mikor az injektor jelző kigyullad, üresben gázt adok, tehát megpörgetem a motort kicsit, akkor nem áll le, de a jelző továbbra is világít, ezután tudok lassítani rendesen stb…

Szerelő átnézte, kitisztította az alapjárati motort, de random időközönként előjön a hiba. Ki lett cserélve az AC pumpa is később (bontóból), de csak nem múlt el. Több szerelő is azt mondja, hogy nem tudja mi lehet a gond, még a hibakódot sem tudták kiolvasni, mondván, hogy régi a kocsi…

Előre is kösz, ha valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban.



2018. okt. 15. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
lambda szonda van benne?
2018. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van benne.


Még az jutott eszembe, hogy talán injektor tisztítás kellene...

Kiegészítésként: az autó nincs agyonnyüstölve kb. 92 ezer km van benne... (pedig 22 éves) Az adat valós, mert 6 éves kora óta a családunké... Ezért sem szeretnék megválni tőle, inkább megcsináltatnám.

2018. okt. 15. 14:23
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve még annyival egészíteném ki a hibaleírást, hogy előfordul, hogy leállítás után nem indul be az autó (egy év alatt volt 3 ilyen eset is), csak az önindító forog. Szikrát ad, de nem indul be a motor... Eltelik 2 nap és minden oké, indul rendesen. Feltételezem ezek összefüggenek.
2018. okt. 15. 14:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Üzemanyagszűrő?


Nem ismerem ezt a típust de általában a tank után van az alváz alján valahol...


Az még tud okozni ilyet, vagy lambda szonda de akár injektor elkoszolódás is...


Én kezdetnek az üzemanyagszűrő cserével kezdeném (ha még nem tetted meg) majd ha továbbra is fent áll a hiba akkor elvinném szerelőhöz, hogy tisztítsa ki az injektorokat és ha továbbra is leáll akkor jöhetne a lambda szonda.


Na én ezért szeretem az öreg dízeleket, gyakorlatilag az akkor áll le ha kifogy az üzemanyag :D

2018. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz. Ezeket veszem sorba akkor.


Ha másnak is van ötlete ne tartsa vissza.

Köszi.

2018. okt. 15. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!