Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A téli gumi tele van apró...

A téli gumi tele van apró kavicsokkal. A csere előtt el kell távolítani ezeket a kavicsokat vagy maradhatnak a gumiban?

Figyelt kérdés
Próbáltam eltávolítani a téli gumiból a sok apró kavicsot de szinte lehetetlen munkába kezdtem. Maradhatnak a gumiban vagy ártanak a guminak használat során?

2018. okt. 20. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor leveszik akkor letakarítom,kiszedegetem a kavicskákat és szépen tisztán tárolom , mind a nyárit és mind a télit.
2018. okt. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kisebbekkel ne foglalkozz, azok rövid időn belül úgyis megint beleszorulnak a mintázatba. A fél centinél nagyobbakat szedd ki valami csavarhúzóval, mert ha az kirepül akkor leverheti a fényezést a kasztniról, bár semmi nem garantálja hogy később sem lesz ilyen gond. Az igazán lényeges azoknak a köveknek az eltávolítása, amik károsítják/károsítanák a gumi szerkezetét. Nem árt ha alaposan átnézed azért a gumikat, hátha találsz velemi rendellenességet, esetleg szöget ami nem fúródott (még) annyira a gumiba hogy az ereszteni kezdjen. Azt legjobb kivenni.
2018. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem árt neki. Hiszen mikor az autón van a gumi, akkor sem szedegeted ki a kavicsokat napi szinten.

Tavaszi kerékcserekor, mikor lekerül a téli, egy kis csavarhúzóval én ki szoktam piszkálni még az aprókat is. Szépen körbe haladok, elég aprólékos munka. Egyszer egy facsavart is találtam a gumi futófelületébe fúródva. Kombinált fogóval húztam ki. Szerencsére rövidke csavar volt, így nem szúrta át teljesen a gumit.

2018. okt. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ártana kiszedni, de tényleg lehetetlen küldetés. Minden téligumi tele van ilyen mini kavicsokkal, homokszemekkel.
2018. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ártani nem ártanak, de ha kiszeded, sokkal halkabb lesz a gumi.
2018. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!