Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék fent tartani...

Hogyan tudnék fent tartani egy nem használatba lévő autót?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy autót, de még nincs meg a jogsim.

Azért szeretném előbb elintézni az autót, mert most van egy ami elég jó árba van és a másik, hogy mire kezembe lesz a jogsi, addigra úgy nézzen ki mint álmaim autója.


A várakozási idő kb. fél év. Ez idő alatt a kocsi épülne és állna kint a szabadban(parkolóban). Nem szeretnék olyan gondokkal foglalkozni, hogy elrohad az egyik küszöb vagy a benzinbe megülepedik a mocsok, vagy a hűtővíz elkezd rozsdásodni stb..


Tippeket, tanácsokat kérnék, hogyan védjem meg.


Én azt találtam ki, hogy leterítek neki egy ponyvát a betonra arra ráállok vele és köré ponyvagarázs, és heti 1x megyek vele pár kört a lakótelepen (vagy nem én hanem pl. tesóm, neki van jogsija) annyira, hogy elérje az üzemihőfokot és utána leállítom vissza a ponyvagarázsba.



2018. okt. 21. 03:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A ponyvagarázs nem rossz dolog, de egy parkolóban két napig sem tartana. Fél év állás egy autónak semmit nem számít, többet ártasz neki a heti egyszeri beindítással, különösen télen.

Ha mindenképpen autózni akartok vele, akkor legalább 50-60 km-t menjetek vele folyamatosan.

A küszöb sem fog lerohadni, kivéve ha már eleve rohadt és a benzinnek sem lesz baja csak ne legyen túl kevés a tankban.

Én kivonatnám ideiglenesen a forgalomból (minek fizessek utána feleslegesen), kivenném belőle az aksit vagy csak lekötném az egyik sarut és annyi.

2018. okt. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egy normál állapotban lévő autó kibír fél év állást, de nem is használ neki. Ha van olyan ismerős, aki el tudja vinni két hetente egy körre, az jó lenne neki. Nem rohadnak be annyira a féktárcsák, megfordul benne az olaj, hűtőfolyadék, az akku is tud kicsit töltődni. De az tényleg legyen több tíz km-es táv, ne csak a környéken egy rövidke kör.
2018. okt. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is kibír ennyit. Akkut vedd ki, és tedd csepptöltőre arra az időre.

[link]

És arra a fél évre vonasd ki forgalomból.

2018. okt. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Van némi ellentmondás abban, hogy egy ponyva garázsban állva fog átalakulni, ott vedlik át álmaid autójává, bár azt nem tudjuk, ez mit jelent pontosan, de gondolom néüi szerelédt, felújítást.

A lakótelepen járatásnak semmi értelme, főleg, ha te vezeted, és megfognak, akkor egy év múlva sem.ledz jogosítványod (más okokból sem jelenthető ki biztosra, hogy fél év múlva már lesz)

A forgalomból ideiglenesen kivont autóval tilos közlekedni, talán közterületen sem állhat fél évig, a forgalomban lévőnek meg költségei vannak akkor is,vha nem használhatod.

A kölcsön adás ellen megint lehet felhozni érveket, hogy miért ne.

Egyszerűen korai az időpont az autó megvásárlásához, nagyon ritka darabnak kell lenni ahhoz, hogy érdemes legyem

2018. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A terv a következő beraknam egy elzart fizetos parkoloba. Es 4 nap mulva kezdhetem el a jogsit. Ameddig jogsizok addig szép lassan épül az autó olyanra amilyenre szeretném és mire kezembe lesz a jogsi már mindennel kész lesz az auto.


Nem szeretnék vele úgy az utcára menni hogy félkész allapotba van.

2018. okt. 21. 15:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Csodás autó lehet, ami a vásárláskor "nincsen kész", hónapokon keredztül kell építgetni...

Inkább a másik lehetőség az igaz, nagyon gyerekes a gongoékodásod, és valószínűleg fogalmad sincs arról, hogy milyen költségeket kell kifizetned.

A jogositvány lehet 200ezerből meglesz, de kerülhet 400ezerbe is, arrol mosr ne is beszéljünk, mi van, ha nem sikerül, arra azért kicsi a sansz.

A használaton kívüli autóra fél év alatt elég sokat kell költened, és nem a szerviz, vagy tunning költségekről beszélünk.

Milyen autó lenne?

16-17 évesen még egy Swiftre is magas a biztositás, a tinédzserek álmai (BMW, Audi, stb) meg többnyire pénznyelők, csak.mondjuk a pénz hiányzik.

Nem érdemes addig autót venni, amíg azt nem tudod használni - ha ezt nem tudod elfogadni, vedd meg, a te pénzed... nem a vételkor derül ki, mennyire volt olcsó.

2018. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Építés alatt, átépítésre, átalakítasra felújításra gondolok....


A tobbit felesleges volt leirnod tisztába vagyok ezekkel a dolgokkal es nem sajnalom a penzt arra h valora valtsam az almaim.

2018. okt. 21. 16:21
 8/14 A kérdező kommentje:

Privátba válaszoltam az "aggályaidra", figyelembe vettem, de ezek számomra nem akadályok.

Szóval ne legyél megsértődve. Próbálhatsz megalázni, de előtte értelmezni kéne. A kocsi azért fog hónapokig állni mert nincs jogsim, hogy vezessem. Nem azért mert, hónapokig fogom építeni. A jogsimtól meg nem fog függeni, hogy mi lesz a végeredmény, de az meg legyen az én bajom.

2018. okt. 21. 20:15
 9/14 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Attól hogy privátban kiselőadást tartasz, és hogy a válaszomat törlöd, még nem biztos, hogy neked lesz igazad. Kérdeztél valamit, amire megpróbáltam válaszolni.

Nem tudományosan, és nem fellengzősen, ahogy Te tetted, hanem egyszerű szavakkal és észérvekkel. Ha nem érted, vagy nem akarod elfogadni, az legyen a Te bajod. Válaszomnak mindössze annyi alapja van, hogy több mint 30 évet töltöttem el autójavítással, és ugyanennyit az autósportban, tehát valamilyen szintű rálátásom -talán- van. Az említett idő alatt, megszámlálhatatlan olyan huszonéves/jogosítvány nélküli álmodozóval beszéltem, akik "fejben" -hozzád hasonlóan- mind megépítették a csodaautójukat. Tudj róla, közülük a mai napig egy sem(!) készült el.

Pedig a 30 év alatt nagyon sokan voltak......


Különben, ha neked sikerülni fog, én leszek az első, aki gratulálni fog.


U.i. egy kérés:

Ha képes vagy arra, hogy értelmes választ adj, akkor nem szüksége privátban közölnöd, írj nyugodtan ide.

Itt ugyan úgy el fogom olvasni,sőt a válaszadás sem okoz majd gondot. Tudod én akár a nyilvános, akár a magán levelezésemben, ugyan azt a stílust használom. /ellentétben veled/ ;)

Köszönöm.

2018. okt. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez már kezd nevetségessé válni:D


Azért írtam le privátba, mert ha itt írtam volna le akkor az én kommentem is törlésre kerül:) Igen, mert nem én töröltem, hanem egy moderátor.


Tisztelem, hogy 30 évet foglalkozol autókkal, de ettől még nem te vagy a király és nem kell lenézni a kezdőket.


Nem érdekel milyen emberekkel beszélgettél...


Egyszer már sikerült egy álmaim autóját megcsinálni és akkor is lehurrogtál ugyan itt a kezdeteknél:)


Érezd magad megtisztelve, hogy elmondtam egy bizalmasabb információt neked privátba a kocsi "átalakításáról"... nem szeretem előre lelőni a poént, de csak neked kivételesen megtettem.


Nem tom kinek érzed magad, de most már elég lesz belőled.

Nem vagyok kíváncsi az okításodra, főleg, hogy egyszer már kudarcot vallott.

2018. okt. 22. 08:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!