Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » MZ ES 125-ös vagy Danuvia...

MZ ES 125-ös vagy Danuvia alkalmasabb "tanuló" veteránmotornak?

Figyelt kérdés
A két kis 125-ös jó árakon van hirdetve a különböző oldalakon. Nem volt még veterán járművem, kipróbálnám magam egy régi gép újjávarázsolásában. A festést, krómozást szakemberrel csináltatnám. Én a tisztítási, motorikus, elektronikus stb részt, meg az összeépítést csinálnám. Valószínűleg úgyis elbaltázok valamit, mert kezdő vagyok. Melyik gép a megbocsátóbb? Melyikhez lehet könnyebben alkatrészt szerezni, ha megkotlik valami a hibámból?

2018. okt. 21. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Az MZ sokkal kommerszebb, rengeteg alkatrész van hozzá. Valószínűleg könnyebb dolgod lesz vele mint egy danuviával ezért én inkább ezt ajánlanám.


A danuvia kétségtelenül nagyon presztizs és sokkal szebb lesz a végeredmény pusztán azért mert az egy szép motor volt, az MZ meg hát olyan...


(MZ-m volt amúgy :)

2018. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a motorikus-villamosági részét nézzük akkor a Danuvia,viszont ott ha hibázol sokkal nehezebb alkatrészt szerezni és drágább is,az MZ talán kicsit bonyolultabb viszont olcsóbban találsz cuccokat hozzá.Én az MZ-t ajánlanám.
2018. okt. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A Danuvia egy határ szar, motorozni nem fogsz vele, csak szívni állandó jelleggel. Az MZ-ben akár még örömödet is lelheted, ha megszokod a formatervét.
2018. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha motorozni is szeretnél és ha alkatrész kell,akkor MZ.A DANUVIA alkatrészek ma már nagyon nehezen beszerezhetők és drágák.Az elektromos rendszere faék egyszerű.Nincs feszszabályzó és gyújtó trafó sem.Csak az állórészen tekercsek.A motor kunstruktciója és anyagminősége már akkoriban is a biliacél minőségét verte.Az 5,5 lóval meg egy szembeszélben való motorozás is már eléggé lelassít,hát még ha két személy ül a motoron.Nagyon melegszik az acélöntvény hűtőbordák miatt.Ez csak arra jó,hogy motorostalálkozókra elvigyen és ott nézegessék,ha kiválóan,eredeti állapotban felújított példány.Az eredeti kezelési könyvét talán még megtalálom,ha feltúrom a könyveim közt.

Mind kettő volt már évekig a tulajdonomban és ezért tudok mindkettőről sok mindent.

2018. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tehát vonatkoztassak el attól, hogy a Danuvia magyar motor. Az észérvek az MZ mellett szólnak és hát valóban, használni is szeretném majd.
2018. okt. 25. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!