Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyorshajtás, hogyan mennyitől...

Gyorshajtás, hogyan mennyitől büntetnek?

Figyelt kérdés

Városban általában 60val szoktam menni, országúton 100-val. Néha amikor nem vettem észre egy traffit bennem volt, hogy most megszívom de sosem bűntettek meg. Kíváncsiságból rendőr ismerősöm megkérdeztem mennyitől büntetnek. Azt mondta városban 65-től, országúton 105-től. Egyébként neten néztem erről infókat és találtam két kalkulátort, ő is ilyen határokat mond:

[link]

[link]

Leírást is találtam: [link]

Egyébként kicsit hülyeségnek tartom, hogy +15 a határ minden sebességnél. Ez 50-es táblánál azt jelenti, hogy 30%-val túlléptem a sebességhatárt, míg 90-es táblánál kb 15%-ot jelent.

Nektek egyébként mik a tapasztalataitok?



2018. okt. 21. 22:59
 1/4 anonim ***** válasza:

100-as korlátozásig +15-től,

100-as korlátozás felett +20-tól.


De mindez csak a közigazgatási bírságra vonatkozik, amit a jármű üzembentartója kap. Szabálysértési bírságot kaphatsz kisebb túllépés esetén is. Igaz, hogy ez utóbbit csak akkor szokták kiszabni, ha megállítottak és igazoltattak a helyszínen.

2018. okt. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb én is (meg sztm sokan) ezzel a tempóval közlekedek. Ha sietek akkor 64 :D

De volt már olyan hogy 75 el mentem (nem néztem az órát és vitt a tömeg) 50 es táblánál, ott volt a trafi, és nem kaptam semmit. Ez volt 2 hónapja. Gondolom azért mert 2 sávos út, megtömve, nem tudott egyszerrre mindenkit figyelni vagy nem tudom.

2018. okt. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Jól mondta a rendőr, és jól mondja az első válaszoló. Csekket nem fogsz kapni sem lakott területen 60-nál, sem lakott területen kívül 100-nál. És ez persze a valós sebességre vonatkozik, nem a rendszerint többet mutató kilométerórára.
2018. okt. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szabálytalannak szabálytalan a 0,00000000000000001 km/óra sebességhatár túllépés is.

Vannak országok, ahol zéró rátartás van.

Ha megállítanak, akkor 50-es limitnél 54-től kaphatsz bírságot, s előéleti pontot.

A nagyobb tűréshatás akkor van csak, amikor fotóznak, de nincs helyszíni bírság. Ilyenkor előéleti pont nincs, hiszen nem lehet tudni, ki vezette a járművet.

2018. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!