Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a gumi használt lehet?

Öcsikeh kérdése:

Ez a gumi használt lehet?

Figyelt kérdés
Találtam egy oldalon egy téligumit, ami nekem megfelelő lenne, de ott van a hírdetésben a "2015". Ez a gumi használt lehet? [link]

2018. okt. 30. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

NEM!

Nem azt jelenti, hogy használt. Ez új gumi és azért adják olcsóbban, mert a DOT jelzésében olvasható, hogy 2015-ben készült, vagyis nem használt, de már 3 éves. Ez azért rossz, mert elvileg ha szigorúan vesszük, a gumiabroncsoknak 7 év kb a "felhasználhatóságuk", ezt követően a tulajdonságaik rohamosan rosszabbodnak.

Magyarul: Ha mondjuk beletekersz egy télen 20 ezer kilométert, akkor a gyártástól számított 7 év alatt úgyis csere érett lesz. Ellenben ha évente csak néhány ezer km-t autózol, akkor érdemes volna vagy 2018-as gyártási évű abroncsot venned, de ha évi 7-8 ezer km össz futásteljesítménynél nem autózol többet akkor vegyél négy évszakos abroncsot, nagyon jók vannak már köztük. Remélem segítettem.

Több segítségért több részletet kellene ismernem az autózási szokásaidról.

2018. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem használt, de három éve porosodik a raktárban, ezért olcsóbb.
2018. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, évente 30.000-40.000km között megyek, szerintem megveszem pár év múlva úgy is újat kell vennem!
2018. okt. 30. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
# 1 vagyok. Akkor neked ez jó választás lehet.
2018. okt. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már új gumira adok pénzt, akkor már a DOTja is legyen friss, ez az én véleményem.
2018. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!