Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van aki téli gumival jár már...

Van aki téli gumival jár már ebben a meleg időben?

Figyelt kérdés

A múltkor a nagy hidegben feltetettem a téli gumikat. De most folyamatosan huszon fokok vannak napközben, a téli gumihoz ajánlott 7 fok alá nem is megy a hőmérséklet egyáltalán. :(


Van köztetek olyan, aki ugyanígy téli gumira cserélt már és most a szokatlan meleg miatt visszaváltott ismét nyárira, hogy ne kopjon annyira a gumi?

Vagy inkább hagyjátok fent a télit, hogy hadd kopjon a 20+ fokban?



2018. nov. 1. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Eddig 2 emberről tudok aki felrakta kb 1 héttel ezelőtt. Most már rajta kell hagyni, vagy ha otthon van hozzá szerszám akkor vissza lehet cserélni még.
2018. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Én 2 hete felrakattam, mivel nem tudni előre mikor jön a hideg és nem akarom, hogy ha hirtelen megérkezik, akkor órákat kelljen sorbaállnom.
2018. nov. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Abroncsot nem az utolsó pillanatban kell cseréltetni, amikor tömegek rohanják meg a gumisokat.

Nagyon jó idő van, de már nincsen nyár, a múlt héten már voltak éjjeli fagyok, és a mostani hajnalok is csípősek.

A téli gumi még mindig jobb melegben, mint a nyári hidegben, nem akkor kell kapkodni a cserével, amikor leesik a hó.

2018. nov. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%

Én sok autón láttam már pl. tesco parkolóban...


én még nem tettem fel, majd ha bejönnek ténylegesen a hidegek.


Majd felteszem decemberben valamikor, ahogy nézem addig egész tavaszias idők lesznek :D

2018. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
kicentíroztatjátok aztán jön a hideg feldobjátok minden autóhoz alapfelszereltség az emelő/kerék kulcs (ja de igen nem 1 felnit kéne használni)
2018. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Téli gumival járok, mert Ausztriában november 1-től kötelező.
2018. nov. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én kedden rakattam fel, mivel a szüleim tárolják a kerekeim és nagyon messze laknak nem dobhatom fel akármikor.
2018. nov. 2. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Múlt héten fel akartam rakatni, mivel új autóm van, amihez a télire szánt szett még darabokban van: gumi, felni, nyomásszenzor. De csak november közepére kaptam időpontot, mert telt ház van. Ahogy elnézem elég rendes, lassú, de folyamatos lehűlés körvonalazódik a következő hetekben (gfs modell).

Nagyon sok autón látok már téli gumit. Munkába menet egy gumis előtt haladok el naponta kétszer. Már most ott is sorban állás van.

Ami a 20 fokokat illeti, tavaly és az elmúlt években is volt arra példa, hogy decemberben és januárban is volt 18-20 fok, következő héten meg esett a hó. Olyankor naponta, hetente cseréltetted a gumikat? Ritka, hogy a legmelegebb déli órákban autóznék. Reggel és este pedig nem lesz 20 fok.

Általában november elejétől március végéig járok téli gumin. Még egy márkás gumi sem bír ki 6-7 évnél többet. Nem megyek keveset (évi 25-28ekm), de nekem eddig mindig előbb öregedtek el a téli gumijaim, mint ahogy lekoptak volna.

2018. nov. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Egy-két hét múlva már csak 10 fok lesz a hőmérséklet nappal, szóval nem gond.
2018. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
29%

Ez a 7 fok alatt téli csak duma, kellett valamit mondani. Ha tartósan ( napokig)fagypont közelébe kerül akkor érdemes / kell cserélni. Csak ha épp ésszel belegondoltok, most a 20 fok körüli időben, napsütésben vajon hàny fokos az aszfalt? Biztos nem 20 fok, inkàbb több!

Szóval a télit még felesleges felrakni.

2018. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!