Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire szabályos egy olyan...

Mennyire szabályos egy olyan robogóval közlekedni, amin nincsenek idomok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mennyire szabályos egy olyan robogóval közlekedni, amin nincsenek idomok?

https://www.youtube.com/watch?v=v_LIOKUxQqk

Például az ilyenekre gondolok.

Mi lenne, ha a kressznek megfelelne, lenne rajta világítás meg minden, csak idomok nem?



2018. nov. 2. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A KRESZ-ben le van írva, hogy a különböző járműveknek milyen feltételeknek kell megfelelni a közúti forgalomban részvételhez.

Speciel arra semmi előírás nincs, hogy burkolat nélkül tilos közlekedni, legfeljebb záros határidőn belül kilopnak a motorból néhány fontos alkatrészt is, amit a burkolat nem takar, véd.

2018. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Igen, a kresszbe nem vagyok jártas, meg keresgélve nem is találtam sok mindent ezzel kapcsolatban, azért is tettem fel itt a kérdést.

(Ez kicsit hasonló mintha kiveszem az autóból a hátsó ülést. Elvileg lehet egy darabig)

Egy robogóból kilopnak alkatrészt? :D Ha nincs odalakatolva valamihez, egy jó erőben lévő illető (Meg még esetleg 1-2 haverja) berak egy kismotort egy zárt furgonba simán, és akkor nem csak pár alkatrészt vett ki belőle, és még sok időre se lenne szüksége. Amúgy meg a simsonok (s50, 51) nyitottak... A supermoto/enduro (Derbi Senda, Yamaha DT) ezekből is simán ki lehetne venni bármit akkor, szóval szerintem ez nem nagyon negatívum. Majd figyelnék hol állok meg, és igyekszek egy működő kamera látóterébe állni.

2018. nov. 2. 20:42
 3/3 anonim válasza:
Amennyiben a motorra nem kell műszaki vizsga, akkor a kresz nem tiltja, de ha kell műszaki, akkor lehet hogy nem mindenhol megy át rajta, a hiányzó idomok miatt. Nyilván azt is csinálhatod, hogy amikor viszed vizsgázni gyorsan felrakod... Nekem van olyan ismerősöm, akivel a rendőr hazatolatta a tuningrobogóját, mivel nem volt rajta idom, de ezt amúgy jogtalanul tette a rendőr, csak akkor még nem tudtuk, hogy hogy van, szval csináltuk amit mondott, de utána egyből utánanéztünk és ez a szabály, amit fent leírtam.
2020. jan. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!