Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első forgalmi sikertelenség...

Az első forgalmi sikertelensége után elbizonytalanodtam, emiatt félek a következő vizsgától, ez normális ilyenkor?

Figyelt kérdés

Elnéző volt a nő, pedig a bemutatkozásnál előre leírtam a vizsga kimenetelét...Jó tételt is húztam, a háromnegyedéig tudtam előre a dolgokat, egy furgonos látta hogy vizsgám van, így direkt ki akart tolni velem.

Végül egy alapvető hibát követtem el, behajtani tilos előtt álltam meg pár méterre, de a korrigálásra már nem adott lehetőséget, be is fejeződött a dolog.


Most még feszültebb vagyok, mert lehet ilyen helyzetem nem lesz megint, kapok magam mellé egy szigorúbb embert, mellé egy jó nehéz útvonallal, ami párosítva egy kora reggeli vezetéssel, tuti bukás... Ezen jár az agyam, nem azon hogy mit kéne másképp majd, mert gyakorlások alkalmával délután 13-14 óra felé ráérek tötymörögni is, de egy reggeli csúcsforgalomban meg csak bele kergethetem magam a hibákba.


2018. nov. 5. 15:34
 1/2 anonim válasza:
100%

Ha reggeli vezetésre kerül a sor akkor nagyon fontos hogy előtte este jó korán feküdj le aludd ki magad minél jobban. Egy kávé se árt előtte.

Gondold azt hogy te bemutatod a tudásodat. Hisz az oktatót megtanított és elmagyarázott neked mindent akkor mutasd is be. Gondolom a következő vizsgáig még fogsz venni órákat szóval még tudsz gyakorolni is.

Az a lényeg hogy nagyon figyelmes legyél és óvatos de emellett gyors és pontos is.

Én ma vizsgáztam le és elsőre sikerült.

Szerencsém volt mert egy olyan vizsgabiztost kaptam akinél ha figyeled a holttereket és a tükröket akkor szinte 100% hogy átmész. Hibáztam és 2 olyat amitől más egyből megbuktathatott volna de ő nem mert odafigyeltem.

És ki tudja lehet a következő vizsgabiztosod ugyanaz lesz vagy pedig elnézőbb és kedvesebb annál is.

2018. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a leírásból az jön le, hogy korai volt még a vizsga, gyakorolni kellett volna még néhány órát.

Nem hiszem, hogy komoly a probléma, gyakorlással orvosolható, de a forgalmi vizsga általában nem arról szól, hogy egy megszokott útvonalon, gyér forgalomban rutinból menj végig, a vizsgabiztos arra kíváncsi, hogy az adott körülmények között mennyire tudsz egyedül szabályosan közlekedni.

Neked csak az utasításokat kell követned, úgy, hogy nem sértesz közlekedési szabályt, nem kell azt tudni, hogy pontosan merre jártok - ha ez probléma, azt jelzi, hogy még korai a forgalmi vizsga, gyakorolni kellene.

Az normális, hogy egy bukás után elbizonytalanodik a tanuló, nem lehet a végtelenségig kísérletezni a forgalmi vizsgával, 5 bukás után PÁV-ra küldik, de téged nem a bukás bizonytalanított el, hanem azon filózol, mi lesz, ha ismeretlen helyeken, csúcsforgalomban kell vezetni?

Akkor azokhoz a körülményekhez kell alkalmazkodni - arról szól a forgalmi vizsga - semmi extrát nem kérnek, csak annyit, hogy mutasd meg, képes vagy-e önállóan végig menni a kért útvonalon.

2018. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!