Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Digitális szervizkönyv mellett...

Digitális szervizkönyv mellett van papír alapú is?

Figyelt kérdés
Autóvásárlás előtt állok. Nem tudom, hogy ha egy kocsinak van digitális szervizkönyve akkor amellett kell lennie egy régi formátumú szervizkönyvnek is?
2018. nov. 11. 10:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Konkrétumot nem tudok neked írni, de bizonyos márkáknál már csak digitális szervizkönyv van, nem is vezetik papír alapon.
2018. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor ez valszeg az a kategória autóban ahol nem kell keresnem a régi szervizkönyvet.
2018. nov. 11. 10:31
 3/8 anonim ***** válasza:
A számlákat kérd. Régi kocsiknálmegmár lényegtelen ott ugyis csak az pillanatnyi állapotot nézzük
2018. nov. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:
Ha volt is hozzá szervízkönyv, ki garantálja hogy még megvan? 2 kocsink van, mindkettőhöz volt szervízkönyv, bajban lennék ha meg kellene keresnem. A számlákat még ennyire sem tartom meg, maximum ha leírhatom az adóalapból.
2018. nov. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont az ilyenek miatt könnyű visszaélni ezekkel a hiszékeny emberek miatt. Nekem vannak szervizes ismerőseim, ha rendelek az ebayről egy szűz VW Golf szervizkönyvet, akkor azt kb 5 perc alatt végig bélyegzem, majd kb 10 különböző tollal meg néhány haver segítségével még 10 perc alatt be is fejezem, és 14 év teljesen igazolt. Viszont számlát hamisítani nem egyszerű az min fél óra 1, és annyit nem ér az egész. (2 évig márka szervizben dolgoztam)
2018. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a szevizkönyv annyit ér amennyit. Az én autómnak megvan, egyetlen bejegyzés szerepel benne, lehet, hogy a kereskedő gyereke firkálta bele. Csak érdekelt volna, hogy digit szervizkönyvnél állítanak-e ki papíralapút is. Vásárlásnál mondjuk teljesen mindegy, az a lényeg, hogy lehetőleg ne egy német taxit vegyek amit itthon magyar autóként árulnak, 160e km-rel. Mondjuk kereskedésben már nem is nézek autót, épp emiatt, csak magánszemélytől. Amit kinéztem annak digit könyve van, de úgyis az előzetes átvizsgálás meg adatlekérdezés fog dönteni a többiről.
2018. nov. 11. 15:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs
2018. nov. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
renaultnak mindkettő van
2018. nov. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!