Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első robogónak munkába járásho...

Első robogónak munkába járáshoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy naponta összesen 8 km megtételére, hétfőtől péntekig akár télen is milyen robogó lenne az ideális? :)

B kategóriás jogosítvánnyal, 90%-ban csak egyenes jó állapotú úton és kB 100-180 ezer forintig mennék el. Sajnos egyáltalán nem értek hozzá nézegettem és a Yamaha Aerox típusúak jönnek be kinézetre, esetleg egy ilyen jó választás lenne? Válaszokat előre is köszönöm!



2018. nov. 16. 14:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nem veszek rollert, csak viccből írtam. :D

Vagy marad a busz, mivel a bejárást támogatják, a cég előtt rak le a busz és kB 10 percet kell rá várnom minden nap.

A robogón azért gondolkodom, mert ennyi távra kényelmesebb lenne, ebéd időben akár haza tudnék ugrani megkajálni meg szabadidőmbe kicsit mászkálni vele se lenne rossz :)

2018. nov. 18. 12:51
 12/18 anonim ***** válasza:
68%
Ez vicc? Miért ne lehetne 4km-re robogózni. Akinek van kedve tekerni az tegye. Ne hagyd magad lebeszélni.13 éve járok 6 km-re dolgozn robogóval. Én voltam az első, most szinte az üzem fele azzal közlekedik.
2018. nov. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a bátorítást szerintem venni fogok egyet, bár az első válasz kicsit el gondolkodtatott. Szerinted ekkora távra milyet lenne érdemes vennem? És ha télen is jársz, ki lehet bírni a hideget vagy télen inkább ajánlott a busz?
2018. nov. 18. 16:45
 14/18 anonim ***** válasza:
68%
Azt hogy az első mire gondolt fogalmam sincs. Miért menne tönkre mert "csak" 4km-t mész vele. Milyen típusút választasz az a Te döntésed. Arra figyelj, hogy jó állapotú legyen, minden úgy müködjön ahogy kell, ne legyen tuningolva. Mindig minőségi full-szintetikus olajat használj, a levegőszűrőt pár havonta tisztítsd. Én télen is robogózok. Láthatósági kabát, téli motorskesztyű, sisak alá maszk, bélelt nadrág, nagyon okosan a gázzal, és a fekkel.
2018. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 M.88 válasza:
68%

Már 10 éve robogózok és azokhoz csatlakoznék, akik azt javasolják vegyél robogót nyugodtan. Melegben nem gondolom, hogy nagy károkat okozna benne, hogy rövid távokat mész, hidegben pedig hamarabb indítsd be és várd meg míg bemelegszik, utana indulj csak el.


Télen menni vele azért necces, ahhoz nem ártana téli gumi legalább, kézmelegítő zsák, egy urbano tucano, stb. Szóval egy százas plusz költségben és lehet busszal hamarabb beérnél, míg beöltözől. :)


Típusban nem tudok tanácsot adni, az anyagi keretből elég koros darabok jönnek ki, úgyhogy számolj vele, hogy nem biztos, hogy minden reggel azzal mész majd mikor szeretnél.


Mindenképp vigyél magaddal hozzáértő embert, ha majd vásárolni indulsz. :)


Széles utat! ;)

2018. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Télen a lefagyott aszfalton úgy eltaknyolsz, hogy öröm lesz nézni. A robogó is motor és ezt jó lenne tudatosítani! Tehát teljes védőfelszerelés, miegymás, ami folyton macera lesz. Szerintem még mindig nem éri meg 4 km-ért, de te tudod.
2018. nov. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nyilván nem leharcolt darabot vennék, mivel jó pár évig használnám, és a megfelelő felszereléseket is meg venném hozzá. Térdig erő hóban és mínusz fokokban gondolom nem használnám, hozzá értő embert biztos hogy vinnék a vásárláskor.

Igazából csak véleményekre lettem volna kíváncsi, de látom van aki tapasztalatból ír, így lehet nagyképűség, de ha megtehetem és kényelmesen szeretnék utazni biztos hogy veszek egyet, az majd el dől hogy milyet ha meg meg bánom még mindig van két öcsém akik biztosan szívesen használnák és suliba/munkába járni nekik tökéletes lesz. :)

2018. nov. 18. 21:08
 18/18 anonim ***** válasza:

Elolvastam pár választ. Hát... Tekerjen munkába az, akinek két anyja van. Megizzadsz, semmibe néznek, lecentiznek. Én csak természetjáráshoz használom, kikapcsolódni tök jó dolog, de városba...


A robogó pont a városba lett kitalálva, viszonylag rövid távokhoz. Ennyi pénzért koros japán, olasz robeszokat adnak vagy nem túl régi kínai gyármányúakat. Idősebbek közül ott az említett Aerox, Aprilia SR, Piaggio NRG, Gilera Runner, Malaguti F12, Peugeot Speedfight, Suzuki Katana. Kismillió van belőlük, jó az alkatrészellátásuk. Sportos kinézetük miatt sok tini képzelte őket 1000-es sportmotornak, sok le van harcolva már. Korábbi baleset nyomait mindenképp nézd (törött idom, átfestett, matrica nélküli idomszett, elhajlott fékkar stb.), ha ezt-azt kell "csak" csinálni rajta az eladó szerint, hagyd ott. Nem sportos, de megbízható gép még a Yamaha Neos, Aprilia Scarabeo, Piaggio Liberty is. Utóbbi kettő ráadásul elég jól gyorsul is a nagy kerekük miatt. Nem olyan régi, de japánosan megbízható a Kymco Agility is. Taiwani portéka, nagyon szereti a robogós társadalom. 2010 utáni Keewayt is vehetsz, onnantól rohamosan javult a minőség. Kínai gyártmány, ezért sokan előítéletesek vele, jórészt alaptalanul. Kínai motorok közül viszont mást nem vennék a bizonytalan eredet, nem létező szervízhálózat, alkatrészellátás, későbbi újraeladhatóság miatt. Utolsó utáni tippem még a Suzuki Lets. A '90-es évek divatját idézi, de gyártották még 2010 után is. Olcsón megcsíphető és örök élet meg egy nap. Nagytestű díványrobogót ne vegyél 50-es motorral, mert csak szenved a kaszni+ motoros súlya alatt a kávédarálónyi blokkjával. 50-esként árult 125-öst se vegyél, mert lebukás esetén okirathamisítás miatt komoly büntetésre számíthatsz.


Védőfelszerelést ne hanyagold el! Az aszfalt, járdaszegély nem nézi, hogy te csak robogóval mentél. Minőségi bukó (lehetőleg ne nyitott),jó protektoros kesztyű, legalább egy térvédő, motoros cipő (lehet kapni könnyű, utcai kinézetűt is). Ez legyen alap, ne sajnáld azt a plusz 1 percet, ami ezek fel- levételével jár.


Hamar megszereted majd a gondtalan parkolás, a dugók gyors leküzdése, olcsó fenntartása miatt.

2018. dec. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!