Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kezi valto vs automata valto?

Kezi valto vs automata valto?

Figyelt kérdés
Ti melyiket szeretitek jobban es miert? Velemenyek, tapasztalatok, mindenre kivancsi lennek.

2018. nov. 23. 00:24
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A kézi váltás nekem valahogy összeforrt a vezetés élményével. Vezettem már automatát is, és őszintén, kényelmetlen volt a hiányérzet miatt. Ha csak az van, elvezetem azt is, de ha van választási lehetőségem, mindenképp a manuális!
2018. nov. 23. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, eddig a kézi híve voltam de az automatának ahogy látom eljött az ideje és az értelme alkalmazni, pld a hibrideknel, adaptív sebességtartósnál, meg ez a faradsagerzekelővel ellátottaknál.
2018. nov. 23. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak szimpátiaszavazás lesz és mindenki le lesz pontozva.

Régebben azt gondoltam, amit az első, kell az élményhez.

Aztán lett automata dinamikus, sportosabb autóm. 2 nap után már annyira szerettem a DSG-t, hogy eszembe sem jutna manuálisban gondolkozni (max. ha driftautót építenék, de azt nem fogok)

Sokan azt hiszik, hogy automata, akkor oda a váltás, ez nem így van, szinte minden automatán van olyan funkció, hogy te váltod a sebességet, csak nem kell kuplungolni (akár kormányról is). De alapvetően egy automata ma már olyan szinten van, hogy közúton nincs olyan helyzet amikor érdemes belenyúlni, nem tudsz jobban dönteni, mint az automata. Az élmény nem attól jön szerintem, hogy ütemesen berúgdosol egy pedált.

2018. nov. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hétköznapi városi vagy utazó autót csak automatával. Sport és élményautót csak kézivel vennék. Itt sport alatt nem az egyenesben gyorsulgatást értem, mert arra is az automata a jobb. A mai modern automaták gyorsabbak mint egy kézi. Van rajtuk manuális mód, de sokuk adott esetben felülbírálja a vezetőt és beavatkozik. Emellett a fülekkel való váltás csak kevés autóban ad olyan váltásérzetet, mint egy jófajta hagyományos kézi váltó.
2018. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
sokáig kézi váltósat használtam, de mióta automata van rájöttem hogy kényelmi szempontból is jobb és 300km távon kevésbé fárasztó is.
2018. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én szeretek váltogatni.... (még városban is)


Nekem egy 700km-es úton nem az okozza a gondot, hogy váltani kell-e vagy sem hanem inkább az ülés kényelmessége a döntő.

2018. nov. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tubarózsa ***** válasza:

Én a manuális váltót szeretem. Automatát talán 2x vezettem ami a szgk-t illeti. Buszon váltóson kezdtem. Sokat nem 1,5évet dolgoztam vele(utana 1ev pihi baba miatt) Aztán volt egy idöszak amig automatán dolgoztam. Mostani buszaink egyszerüen irva ha akarom automata ha akarom manuális. Utobbiba használom. Bár ez nem a "klasszikus" váltás, kuplung pedál nincs, váltót is csak elore,hatra "lököm" attol függöen h fel v le akarok kapcsolni.

És ahogy irta az első a kézi váltás nekem is összefort a vezetés élményével.

28N

2018. nov. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
23%
Automata, digit klíma, tempomat, stb.. Aki kérdezi: "minek? " az csóró hozzá. Kérdés hogy a kurbli jobb vagy az önindító?
2018. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Magyarorszagon kezi valtos autom volt, azon is tanultam vezetni es automatat nem is vezettem akkoriban. Szerettem a kocsimat. Magyarorszagon megvolt a vezetes elmenye, nincs nagy forgalom, ki tudsz gyorsitani.

Amerikaban vezettem eloszor automata valtos autot.

Itt nem is vennek kezi valtosat mert olyan nagy a forgalom hogy nincs vezetesi elmeny, sokszor csak araszolgatsz, neha dombon felfele araszolgatsz mert nagy a kocsisor.

En szeretem az automatat mert sokkal jobban tudsz koncentralni a forgalomra es van olyan szituacio hogy ha ki akarsz kanyarodni az utra akkor tolakodni kell es minden lehetoseget meg kell ragadni mikor epp nem jon egy auto sem vagy eleg tavol van ahhoz hogy kikanyarodj. Automatanal csak odalepsz es megy, nem fullad le mert kapkodtal.

Ettol fugetlenul tudnek vezetni manualisat is de semmi ertelme kezi valtosat venni.

2018. nov. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
37%

Az autózás egyik élményfaktora a sebességváltás. Miért hagynám az autóra, az elektronikára ezt az élményt?

Persze vannak emberek, akik bénáznak a kézi váltóval vagy kényelmesebbek annál, hogy maguk mozgassák a váltókart és közben kuplungoljanak is, valamint vannak munkakörök, ahol jobb az automata, de azt gondolom, ezt az élményt nagyon kevés esetben adnám oda az automata váltó által nyújtott ál-kényelemért. Majd talán idős koromban, amikor már csak vezetek, nem autózom... :-)

2020. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!