Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet-e oldalt vezetni a...

Ki lehet-e oldalt vezetni a kipufogót?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy 1.6-os Nivát közúti és hobby célra. Ez előtt is volt egy kisterepjáróm és rendszeresen leszakadt a kipufogó mikor terepen voltunk. Arra lennék kiváncsi hogy kivitelezhető-e a bal első kerék felett a kocsi oldalából kivezetni és ha igen azt engedik-e forgalomba.

2018. dec. 1. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez esélytelen ide forgalomba.
2018. dec. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 veterán vas ***** válasza:

A kipufogó kivezetését -mint annyi más dolgot- előírások szabályozzák.

Lásd 6/1999. Köhém rendelet 77§.


Azzal az aprósággal ne is foglalkozz, hogy a motortérben hová tudnád bepasszírozni a két kipufogó dobot, és a bal első gátlótól hogy férne el a kivezetés?


Valami jó anyagot szívhatsz, ha tényleg a Níva bal első sárvédőn akarod kihozni a kipufogócsövet.... :D

2018. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A küszöb alatt oldalt vezesd ki. Ott elfér. Haveromék 1 kocka kombi (Lada 2104) ültették le teljesen és a jobb küszöb alatt vezették ki a kipufogót. De ezek forgalomban nem legálisak. Sajnos.
2018. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 veterán vas ***** válasza:

Az nagyon szép lehet,amikor a küszöb alatt oldalra jön ki a cső. Ha lehet, akkor a jobb oldalra, hogy a gyalogosok is élvezzék.

Különösen egy ültetett ladán.

Nagy ötlet! ;)

2018. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Itt van az a Kombi Lada, amiről beszéltem:



[link]


Szerintem nagyon állat :D ;)

2018. dec. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:
100%

Tipikus színesfémkereskedő autó.

A gazdi valószínű nem ezen a nyáron barnult le.

2018. dec. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem cigány a haverom, akié volt!!! -.- És ez direkt van ilyenre csinálva olyen RAT-osra. És már rég eladták az autót amúgy.
2018. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 veterán vas ***** válasza:
78%

Más az, amikor egy autót RAT stílusban megépítenek, és megint más, amikor elhanyagoltsága és lepusztultsága miatt nevezik patkánynak.

Az igénytelenség, nem egy stílus.......


Mifelénk az ilyennek nem RAT a neve, hanem rozsdaboglya, vagy bontószökevény. ;)

2018. dec. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez direkt lett így megcsinálva. Hogyha nem látnád, akkor megsúgom, hogy közúti közlekedésre nem alkalmas az autó. (Hozzáteszem, hogy lábon vitték el 50 km-re amikor megvették haveroméktól). És mivel semmi papírja nem is volt.
2018. dec. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és mivel nekem is Ladám van (épített szép igényes utcai papíros) így megvédem a Lada (a legjobb autó becsületét). Hagy kérdezzem már meg, hogy neked milyen autód van kedves utolsó? Mert általában azok szokták fikázni mások autóját, akik busszal meg biciklivel járnak.. -.-
2018. dec. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!