Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mEgvalósítható?

Szerintetek mEgvalósítható?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem egy Tesla Model S- villanyautót.

Mentem vele azóta 2000- km- ert.

Jól megy, de kicsit sokat fogyaszt. És sok idő feltölteni. Közel 4 óra.

És így is jó, ha 400km- ert elmegy egy feltöltéssel.

Ez a kocsi ugye összkerekes. Az öszkerék ugye többletfogyasztást eredményez, így hát arra gondoltam, hogy kétkerékmeghajtásúra kellene alakítani.

Így hát az az ötletem támadt, h vagy szoftweresen kikapcsoltatom az egyik motorot, vagy ki is szerelem belőle. A kiépített motorot meg eladnám egy Tesla bontóban jó pénzért, vagy megtartanám pótalkatrésznek... vagy bedobnám a fészerbe, majd építek belőle szélkereket, vagy ilyesmi. Arról is megvannak a terveim.

Erről röviden annyit mondanék csak, ez lenne a gyári töltője az akkuknak.

Ugye amit a széllel megtermelek, az pontosan annyi energia, mint amit a maradék egy motor felhasznál. Teljesen zölddé válna a Teslákom.

De ez egy újabb találmány, legközelebb erről is részletesebben fogok írni.

A lényeg a motor kiepítése... ezzel könnyebb lesz, kisebb lesz a fogyasztás, az áramfelvétel, a súly, a hatótáv... és ugye környezetbarátabb is lesz a járgány.

Szerintetek megvalósítható?

Ki tudom építeni gond nélkül, elég csak mechsnikus oldalról kiépíteni a motorot és az elektromos steckereket széthúzni, vagy szoftweres beavatkozást is kell végeznek, h a hibatárba ne írja be a kotor hiányt?

Elsősorban azok véleménye érdekelne, akk már csinált ilyent. De persze bárki válaszolhat, h hasznos ötlettel tud segíteni.


2018. dec. 1. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
59%
Már megitn itt az aktuális humor heroldunk, kár hogy épp csak vicces nem tud lenni.
2018. dec. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Ébredj fel kisgyerek...
2018. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Asziszed vickes vagy kiccsákó.
2018. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vidd fel a szobádba a motorot XD
2018. dec. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!