Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőfolyadék hibajelzés az...

Hűtőfolyadék hibajelzés az autó műszerfalán?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Egy olyan kérdésem lenne , hogy a minap a hidegben indítottam az autóm Skoda Fábia diesel.

A hűtőfolyadék visszajelző kigyulladt 3-at sípolt majd menet közben villog.

Motort leállítottam majd újraindítottam, és akkor már nem , majd azon a napon többször mentem ide oda semmi hiba.

Másnap reggel megint beindítottam, éjszaka -6 fok volt és megint a fent leírtakat produkáltam.

Megnéztem a rózsaszín folyadékot és a min-max között volt a szint (még hidegen nem ment a motor)épp hogy elérte a minimum szintet. Mire hazaértem gondolom a meleg meg a nyomás felvitte egy picit a szintet majdnem a max vonalig.

Biztos ami biztos másnap töltöttem rá hideg állapotban vizsgáltam és maxig töltöttem de csak alig kellett feltölteni.

Szerintetek ez megoldja a hibát ? Minden évben szervizelve van a kocsi.


Válaszotokat előre is köszönöm.



2018. dec. 2. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy befagyott? Én a helyedben megméretném, hogy hány fokig fagyálló.
2018. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Naja meg kellene méretni mert lehet elkezdett kásásodni akár...


(amúgy miért rózsaszín? manapság már szinte csak zöldet kapni)

2018. dec. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A min-max szint mindég a hideg állapotra vonatkozik.Neked hidegen azért jelzett,mert akkor a minimumot érte csak el.Az érzékelője így van belőve.A rátöltés után ezzel nm lesz gond,ha csak megint eléri majd a minimumot.
2018. dec. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy az volt a baja igen, hogy minimumon volt a szint. Ha rátöltés után nem csinálja, akkor minden bizonnyal.

Skodám még nem volt, de volt egy H Astrám ami inítás után a kijelzőre írta ki, hogy kevés a lé, ha minimum közelében volt a hűtőfolyadék szintje.

2018. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
21%

"Kásásnak"üzenném,hogy műanyag hűtőbe rózsaszín fagyálló kell,nempedig amit éppen meglátsz az üzletben.

Lehet hogy a faludban alig lehet kapni,budán el vannak látva az üzletek

2018. dec. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vajon milyen visszajelzője van a hűtőfolyadéknak? Komolyabb autóknál a szintet figyeli, de egy Fabiában? Lényeg hogy a tartályban hidegen a min és max közt legyen a szint.
2018. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Komolyabb autóknál a szintet figyeli, de egy Fabiában?"


Ahogy írtam, nekem egy 2005-ös H Astrában figyelte a szintet a kiegyenlítő tartályban. Sőt még a szélvédőmosónál is szólt, ha már alacsony a szint. Akkor mért ne lehetne ilyen egy korabeli vagy újabb Fabiában is? Lehet hogy nem az alapfelszereltség része de valami feláras "komfort csomagban" simán el tudom képzelni.

2018. dec. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#5, hát nem tudom én úgy vettem észre, hogy:

zöld = fagyálló

rózsaszín = nyári szélvédőmosó

kék = téli szélvédőmosó


legalábbis a nagy átlagban ez van.

2018. dec. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Úgy látom van ilyen is, olyan is. De szerintem a rózsaszín fagyálló és a zöld (nyári) szélvédőmosó a gyakoribb.

[link]

[link]

2018. dec. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!