Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fényszórót polírozás után...

Fényszórót polírozás után milyen lakkal szokták lefújni? Külön erre a célra kifejlesztett lakk, vagy normál fényezésekhez használt lakk?

Figyelt kérdés
Kértem árajánlatot fényszóró polírozásra, de sokallom azt a 30 ezer forintot a 2 lámpára, így nekiesek inkább én, szerintem ki időt szán rá meg bírja normálisra csinálni.

2018. dec. 7. 11:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Nem egy fényszórót políroztam már, sosem lakkoztam. Remekül elvannak lakk nélkül is, legfeljebb ha 3-4 év múlva bemattulna újrapolírozod. Gyári lakk is csak besárgul,mattul, polírozással azt távolítod el.
2018. dec. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, hogy azt távolítom el, én nekem a repedésekkel vannak legfőképpen problémák, és mivel nekem vannak éles élek a fényszóróban (Astra H) így nem igen akarom megismételni pár év múlva a folyamatot, ezért szeretném valamivel lefújni, csak nem tudom még, hogy mit kéne...
2018. dec. 7. 13:21
 3/12 crudy ***** válasza:
2018. dec. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a ajánlást, kicsit drágállom, de viszont biztosan jó munkát lehet vele végezni. Nekem sokat kell majd csiszolnom a felületen, mivel a repedések nem olyan könnyen jönnek ki, mint a mattulás. Kinéztem egy Mannol és egy 3M fényszóró polírozó szettet, az egyik 3 a másik 9 ezer, a Mannol is tudja biztosítani azt a minőséget, mint a 3M? (Mannol termékeket eddig sokszor használtam, azok mind jók voltak.)
2018. dec. 7. 15:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, h ha nem lakkozod le csiszolás és polítozás után a fényszórót, tűző napon már pár hét is elég bizonyos típusú autók fényszóróinak, h repedések jelenjenek meg a plexi búrán. Ez a műanyag Uv- védelem nélkül rendkívül instabil. Az Uv- védelmet pedig a lakk adja.

Sima kétkomponensű autólakk tökéletes erre a célra és nem is drága.

Sok fényező egy 10- esért megcsinálja csiszolással együtt.

2018. dec. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha igazából neked minden drága minek van autód?
2018. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindenképp kap vagy lakkot, vagy UV álló fóliát.


Arra, meg hogy "nekem minden drága, minek autó?" Mi a f@*z közöd van hozzá, ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, ki kell X-elni az oldalt és nincs gond. Csak annyi a különbség, hogy ott fogom meg a pénzt, ahol lehet, nekem nem anyuci, meg apuci rakta alám az autót, az összespórolt pénzemen vettem és javítom/javíttatom, nem anyuci és apuci pénztárcájából költök... És még hosszú a hibalista, azért drága... Ennyi erővel bemegyek a boltba, veszek egy olcsó, s*@r Very well festéket és lefújom azzal. Csak annyi a különbség, hogy én nem kókányolok, én igényes munkát akarok csinálni, de gazdaságosan.

2018. dec. 8. 17:19
 8/12 anonim ***** válasza:
41%
Annyi a baj hogy én se anyuci pénztárcájából költök, hanem a sajátból, illetve még annyi hogy olcsó húsnak híg a leve! Ha valsmiből jót akarok venni nem a legolcsóbbat veszem meg. Egyébként sztem 30nál jóval kevesebbért is csinálják a polírozást...
2018. dec. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Épp ezért nem akarok very well lakkot venni, amit beküldtek, nekem elég volna abból a lakk magában, mivel én nem a bemattíott, megcsiszolt fényszóróra fújnám rá azt az izét, ami befehéríti, hanem mikor ki van polírozva. Mivel egy Astra H-m van, a fényszóróban eléggé éles vonalak futnak, így a lámpát ki kell bontani, sok műhely nem bontja ki a lámpákat (nem vállalják) úgy, meg hogy benne hagyják, nem lehet kipolírozni. Ahol meg kibontják, 8 ezer a ki/be szerelése+polír. Én pedig vidéken lakom, Pesten van a legtöbb polírozó, hazajövetel szintén költség volna (vonat, busz).
2018. dec. 10. 20:40
 10/12 crudy ***** válasza:
100%

Ertem am a problemad, csak nem erted ez h mukodik, de en nem kotok beled, elmondom.


A lakknak az a lenyege h vedje a feluletet es ugy tud sokaig vedeni, ha nem jon le. Azt mind tudjuk, ha nem, elmondom, hogy a festes elotti feluletnek erdesnek kell lennie, annyira hogy a festek beleuljon a feluleti egyenetlensegekbe, igy megtapad es tartos lesz. Igaz ez a lakkra is, es pont ezert nehez mufaj a lakkozas, mert ha a felulet tul erdes, a lakk nem tudja szepen elfedni es matt lesz, ha nem eleg erdes akkor a lakk lejon. Plane, hogy az auto elejerol beszelunk, mindent ott kap az auto. A lakk mellett biztos megtalaltad a videot, nem veletlen matt es csunya a lakkozas elotti felulet. Kelloen erdes es nagyon jol megtapad rajta az egyebkent ket komponensu lakk es mivel jo vastagon kerul fel igy szepen kitolti a feluleti egyenletlensegeket es attetszo lesz. Ha tukorre polirozol egy burat, aztan azt lelakkozod akkor kezzel le fogod tudni utana huzni a lakkot sajnos.

2018. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!