Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennétek úgy új autót, hogy...

Vennétek úgy új autót, hogy nem garázsban, hanem az utcán tudnál csak vele parkolni?

Figyelt kérdés

Ha számít, akkor 6-8 millió forint környékén.

Ha nem, akkor miért nem?



2018. dec. 10. 00:46
1 2
 11/19 grafno ***** válasza:
Nekem 2 kocsi is kinn all az utcán 100m a lakastol. A barátnőme a mélygarázsban. Az egyik egy új mondeo de nem félek tőle, hogy elvinnek, de van benne helyzetjelzo a biztonság miatt. Casco persze van hozzá.
2018. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Huszon milliónál kezdődnek felénk a 1,5 szábás panel lakások. Tehát az a 6-8 millió ebből a szempontból nem sok. Nem fogysz ennyiből a rózsadombra költözni.


Boltba járkálni biztosan nem vennék semmilyen autót. Van busz, bicikli és napi pár 10 perc gyaloglástól se lesz semmi bajom.

Én bérelek garázst, a lakásomtól jó 10 percnyire. Abszolút nem sokallom a bérleti díjat. Nem hobbim ez a 10 perc trappolás, de simán kibírom. Inkább mint hogy az utcán álljon és éjszaka felpattani minden neszre: ki nyúl hozzá, ki és hogyna parkol mellé, mikor rágják szét a nyestek, stb... Azt sem szívesen nézném végig, ahogy szívja nyáron 40 fokban a nap, ázik az esőben, veri a jég.

Álltam már be vizes autóval. Este beálltam, reggelre csont száraz volt az egész autó. Ellenben egy kint tárolt autó minden este "ázik", mert a pára akkor is kicsapódik rá, ha nincs eső.

Szóval utcai tárolásra csak akkor vennék autót és akkor sem szívesen, akár újat, akár használtat, ha kizárt, hogy az életedet meg tudod oldani autó nélkül. És akkor is nézném a hirdetéseket folyamatosan, hogy van-e időval a környéken kiadó/eladó garázs.

2018. dec. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 veterán vas ***** válasza:

Nem gondolkodunk egyformán. (de ez nem is baj)

Pl. én akkor vettem a garázsomat, amikor éppen nem is volt autóm. Adódott egy -viszonylag- jó vásárlási lehetőség és beleugrottam. Igaz, hogy fél évig üresen állt, az első 3 évben egy filléres 120-as Skoda lakott benne, de amikor jöttek az újabb autók, ez a kérdés már nem volt kérdés.

Amúgy nem olyan nagy baj, ha nem kell kaparni a jeget, ha annyi melegítés után indulhatok, amíg bezárom a garázsajtót, ha egy hajnali indulás előtti napon kényelmesen bepakolok, nem aggódok, hogy feltörik, stb.

Arról nem is szólva, hogy a garázs árak is csak emelkednek. /azaz, egyfajta befektetésnek is fölfogható/

2018. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha otthon tudod tölteni, akkor használt villanyautót vegyél. Azt már nehezebb elkötni, csakis trélerrel.
2018. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Bocs ha félreérthető volt, nem a lopástól meg rongálástól félek, hanem hogy szabadban parkolva (esőben, fagyban, napsütésben, madarak által laszarva) nagyságrendekkel gyorsabban amortizálódok az autó, mint egy 15 fokos, fedett garázsban.
2018. dec. 10. 15:32
 16/19 anonim ***** válasza:

Én nem vennék így új autót. Legalábbis a környéken, ahol élek eléggé elszaporodtak a feltörések, szándékos rongálások, ennek a veszélynek pedig nem szívesen tenném ki az új autómat.

Értem én, hogy fényes nappal a bevásárló központ parkolóban is feltörhetik, de egy bevásárló központ parkoló és egy panelház előtti parkoló vagy út szélen hagyni nem feltétlen ugyanolyan dolog.

2018. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
De most ezen az alapon a használt autót sem örvendetes, ha feltörik, vagy megrongálják. Vagy akár ha a jég elveri. Annak a javíttatása sem feltétlenül sokkal olcsóbb. A használt autó sem azt jelenti (legalábbis nekem) hogy özönvíz előtti, ütött-kopott, 50.000Ft-os tragacs.
2018. dec. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Fúú de gondos itt mindenki.

Az autók 95%-a nem is látott garázst soha az életben, még újonnan sem. Meg amúgy is, attól hogy éjszaka a garázsban tartod, nappal még a napon fog állni, vagy éppen a jégesőben, ha használod. Túl van spirázva ez a garázsos dolog. Olyan autót érdemes garázsban tartani, amit hetekig nem használsz, ott tényleg szükséges a garázs, de ami napi szinten megy, annak mindegy.

2018. dec. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az én kocsim 14 évig nem látott garázst, ahhoz képest a slusszkulcson több rozsda van, mint a kocsin. Faterom 10 milliós kocsija is az utcán parkol, mondjuk az ilyen belső udvar szerű rész, de bárki bemehet. Az enyémről egy dísztárcsát loptak el eddig, más kára nem származott. Ha az utcán parkol, akkor összemászhatják különféle állatok, főleg akkor kellemes, ha előző nap mostad le a kocsit. Meg az is lehet, hogy megsérül, éppen előttünk volt egy baleset, ha másik irányból jöttek volna, akkor nekimehettek volna az enyémnek is. Amúgy én is tudnám garázsban tartani, de ahhoz is kéne 10 percet sétálni, annyiból meg már mehetnék gyalog ahova szoktam.
2018. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!