Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Akik minden reggel a dugóban...

Feketeruhasember kérdése:

Akik minden reggel a dugóban araszolnak azok miért nem indulnak korábban hogy ne legyenek benne vagy ne adj isten tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés

Mivel mindenki magából indul ki így én is, ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés.


Nyilván azokra gondolok akik minden nap autóval járnak ugyanazon az útvonalon megszokásból minden reggel.

Jobbnak tartjátok a dugóban egy órát araszolni mint a tömegközlekedés?(Tudom az is áll ha akkora a forgalom, de a villamos pl tök gyors és a busz is gyorsabban halad a buszsávban.)

-És miért nem indulnak el pont annyival korábban hogy elkerüljék a dugot? Tudom hogy sokan megteszik ezt(én is) de itt azokra gondolok akiket minden egyes reggel látok a dugóban araszolni ugyanabban a lehetetlen időpontban.


2018. dec. 11. 23:22
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Nekik ez jó?
2018. dec. 11. 23:23
 2/26 anonim ***** válasza:
31%

Huhú, micsoda flamewar várható itt...

Egyébként minden autósnak megvan a maga indoka arra, hogy miért ül autóban a dugóban. Azért, mert neki, csakis neki és kizárólag őneki nagggyon, de naggyon fontos dolga van, amit csakis autóval tud megoldani. Csak úgy tud eljutni a munkahelyére. Vagy ha másképp el is tudna jutni, csak így tudja megoldani, hogy ne 2,5-3 óra legyen az utazás csak oda, hanem rövidebb. Ha még az utazási idő meg is lenne: csak így tudja iskolába vinni a gyereket. Vagy ha nem: a bevásárlást, gyerek különóra utáni begyűjtését, másodállást, ügyintézést csak így és kizárólag így tudja megoldani. Egyébként is: csak neki és kizárólag neki van fontos dolga a teljes kocsisorban, az összes többi paraszt, aki ott áll, amúgy mocskosul ráérne, mehetne busszal meg járhatna gyalog, de ő, csakis ő az egyetlen, aki kénytelen négy- vagy ötszemélyes autóval egyedül járni és azért nem halad, mert a többi hülye nem hagyja.

2018. dec. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Dugóban 1óra 5 perc Észak-Pestről Dél-Budára jutnom, ilyenkor jellemzően 8kor indulok.


Pont ma próbáltam ki, 6:18kor indultam, ugyan azon az útvonalon.


Tudod mennyi idő volt? 58 perc... ugyan az az okádék forgalom van korábban is.


Egyszer sikerült beérnem 40 perc körül, nyáriszünetben, kb 11 körül.


Tömegközlekedéssel 1 és negyed óra.


Akkor már csak a saját kocsimban ülök, hallgatom a zenét, masszíroztatom a seggemet, nem?

2018. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kérdező!

Véleményem szerint...ha azok akik dugóban állnak, korábban elindulnak akkor korábban lesz a dugó...

2018. dec. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Én ezért megyek helikopterrel


Lőrinc voltam sziasztok

2018. dec. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Mert mondjuk ha én be érek hamarabb a munkahelyemre nem baj , de a gyereket nem viszem be 6:30ra iskolába, és az ovisomat se fogom 5 orakkor ébreszteni. 2 gyerekkel-7fokban ha nem haragszol nem indulok el hamarabb tömegközlekedéssel.
2018. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

De ha korábban indulnak akkor ott nem lesz akkora a dugó ahol egyébként az van később...


6:18 az nincsen korán, Pl Dunakeszin már akkor áll az egész. Ha ritkán kocsival megyek legeslegkésőbb 6 kor el kell indulnom és akkor még normálisan be lehet jutni..

Nyilván attól nem lesz kevesebb autó ha valaki előbb indul, viszont az eloszlás nem mindegy. Szerintem.

2018. dec. 12. 00:07
 8/26 A kérdező kommentje:

Bocsika anyuka(?) nem haragszom, szó sincs róla, nem azért írtam ki a kérdést mert azt hiszem nálam van a bölcsek köve. Csak kíváncsi vagyok, mit mondanak erre azok, akik ebben ott szoktak lenni reggel...

Részemről én gusztustalannak tartom, eszem ágában sem lenne csúcsidőben elindulni autóval, igaz nincsen gyerekem akit iskolába kell vinnem vagy óvodába, bár ha lenne sem sokáig cipelném őket, mi gyerekkorunkban amint el lehetett engedni egyedül minket onnantól szépen mentünk busszal, pedig volt autó.


Nem tudom...igazából úgy gondolom azért sokan vannak olyanok is akik simán megtehetnék hogy tömeggel menjenek és még gyorsabban is beérnének mégsem teszik inkább araszolnak a dugóban. Szerintem ez senkinek nem jó.

2018. dec. 12. 00:14
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Parom epitoiparba van minden nap 2 autóval indulnak dolgozni. A munkaterületre 7oratol lehet bemenni, ami azt jelenti 6elott indulni kell, a legnagyobb forgalomba. De indulnak hamarabb isznak egy kávét de még így is üllnek a dugóba, hiába vannak olyan sokan azért 8 embernek se kényelmes szerszámokkal buszra ullni majd onnan meg jó pár száz métert sétálni. Később nem tudnak kezdeni mert 4ig lehet ott dolgozni és nem fogják a 30 napos munkát 45nap alatt befejezni hogy elkeruljek a dugót.... Jó hogy neked ilyen könnyen megoldható a hamarabbi indulás a tömegközlekedés de sokunknak nem. Apám piacozik nem bérelt hely tehát ha 7ig nem pakol ki más megy arra a helyre így neki is 6kor kell indulni (5kor nyitva sincs a kapu ) ő se fog buszra szállni annyi áruval ami egy kisfurgonba van .

Nem mindenki tudja megoldani , Nem olyan egyszerű mint ahogy te azt elképzeled

2018. dec. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Orbitális nagy félreértésben van drága, először is nem gondolom hogy egyszerű, van akinek elkerülhetetlen hogy autóba üljön, próbáltam a kérdésben is leszögezni hogy természetesen azokra gondolok akiknek adott lenne a lehetőség hogy ne kelljen vezetni reggel de mégsem teszik. Szóval nem kell magyarázkodni, vannak esetek természetesen amikor máshogy nem megy..
2018. dec. 12. 00:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!