Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autósiskolát ajánlanáto...

Melyik autósiskolát ajánlanátok, és miért? Melyikkel kapcsolatban van rossz tapasztalat?

Figyelt kérdés

Pl. a Csigavérről azt hallottam, hogy szinte mindenkit megbuktatnak forgalmin, hogy még többet fizess. Még azt is, hogy van olyan vizsgabiztos, akinek pénzt kell adni, és ha az oktatód nem ismeri, nem tudja, hogy szokott-e kérni pénzt, és te mondjuk adsz, közbe meg nem kéne neki, akkor megsértődik, és mondja, hogy be sem kell ülnöd az autóba, megbuktál.


Hasonlókra vagyok kíváncsi. Köszi előre is!


2008. nov. 6. 19:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Szia én a jogsicentrumnál vizsgáztam le és képzeld egy árva petákot nem kellett fizetnem, nekem nagyon jó oktatóm volt(Szentannai Kálmán Budán vezettem vele, opel astrán), nagyon kedves és türelmes volt, meg tudtam vele beszélni ezt a témát is azt mondta az ő állása ennél fontosabb mert fel is jelentheted az oktatót ha pénzt kér, vagy fogad el(bár kicsi az esély, hogy ezt tudd is

bizonyítani)

Ja, és nem tudom lány vagy e de a jogsicentrumnak van egy úgynevezett smink&drive nevű tanfolyam változata ami ugyan mókásan hangzik de lényegesen kedvesebbek lesznek veled, hogy ne streszelj!(csajoknak inditották, figyelmesebbek nem fogják leüvölteni a hajad ha hirtelen nem tudod melyik a jobb és bal kezed :) )

Szóval én a Jogsicentrumra szavazok!

2008. nov. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha leírnád,hogy hol akarsz tanulni,akkor inkább segíthetnénk neked.Érden én pl tudok egy nagyon jó oktatót.
2008. nov. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a Mazsola Tanodánál tanultam, az oktatóm Maczenkó Ferenc volt.

Mindenből elsőre átmentem, és az oktató szerint rekordkevés pótórával. (nő vagyok)

sehol fel sem merült, hogy felesleges pótórákat vetetnének az emberrel, vagy hogy megbuktatnának a csúszópénz miatt. Mivel annyira korrektek voltak, nekem eszembe sem jutott, hogy bárkit is megkenjek.

A Maczenkó azóta saját iskolát nyitott, a neve Maczi Suli, de szerintem a Mazsolára összességében is érvényes ez a korrektség. Remélem, nincs senkinek ellenkezőről tapasztalata.


Egyébként nagyon sok szemét oktató van, a barátnőmnek pl. azt mondta, hogy készüljön fel, hogy forgalomból meg fog bukni, mert mindenki megbukik. És mikor mondta, hogy a barátnője elsőre átment (vagyis én) volt pofája azt mondani, hogy : "hát mondani bármit lehet"

teljesen felháborodtam, még jó, hogy elraktam a vizsgakartonom, ilyenkor villogó szemmel ezt szoktam lobogtatni :)

2008. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
A csúszópénzről annyit,hogy azt nem az oktatónak fizeted,hanem a vizsgabiztosnak,aki nem az autósiskola része.Anélkül meg vagy átenged vagy nem.Ha valamibe bele akar kötni,akkor tuti talál hibát.Akkor is találna,ha az oktatód vezetné a kocsit.Ez Magyarország(Kelet-Európa),ha tetszik,ha nem,ez van.Egy jó oktató úgy csinálja,hogy ő intézi az ügyeket a vizsgabiztossal,és ha sikerült neki megkennie(nem mind lehet,vannak f*szkalap buzgómócsingok is),akkor kéri el tőled a lóvét.Előre napokkal megbeszélitek ezt,megmondja,hogy mennyi lesz,ha sikerül az "üzlet".Még valami:nem hiszem,hogy a tanfolyam összeg lenne a legmérvadóbb.Hiába olcsó,ha az oktatód összebeszél a vizsgabiztosokkal,és direkt megb*sznak néhányszor,aztán risztelik a lóvét.Az én oktatóm olyan volt,hogy inkább elkérte a tanfolyam árát,nem tartozott a legolcsóbbak közé,viszont összességében bőven megérte.Annyit foglalkozott velem,amennyit kellett,nagyon jó arc volt,sosem ordibált,és k*rva jól megtanított vezetni.(talán ez a legfontosabb).A vizsgák előtt pedig úgy járt el,ahogy az előbb már leírtam hogy csinálja egy jó oktató.Összességében marha jól járt mindenki:én azért mert normális összegért megcsináltam a jogsit,anélkül,hogy egyszer is elhasaltam volna,ráadásul jól is tudok vezetni.Az oktatóm is jól járt,mert az alapdíjakból jól keresett,meg jó reklámot csinált magának,és a vizsgabiztos is jól járt,mert megkapta a kis gázsiját.Ez így korrekt,nem?
2008. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen korrekt és jó oktatói magatartás, hogy a vizsgabiztost megkeni az oktató, és utána elszámol veled. Sajnos az ilyen hozzáállást korrektnek tartani és annak is reklámozni nem igazán értékelhető hozzáállás. Erre is lehet azt mondani, hogy ez "Kelet-Európa."


Tény és való, hogy Budapest felé haladva egyre több olyan autósiskolát találni, ahova be sem kell járni tanfolyamra. Pl. most név nélkül tudok egyet, aki úgy adott ki nem egy ismerősömnek kamionra és veszélyesanyag-szállításra vonatkozóan képesítést, hogy az illető jó, ha a vizsgán megjelent. (Persze ott csak az volt a feltétel, hogy "megjelenjen".)

És utána csodálkoznak, hogy ész nélkül vezet a magyar ember.

Nem mondom, hogy mindenki rosszul vezet, aki "megkent" vizsgán ment át, mint ahogy az sem igaz, hogy aki nem megkenve vizsgázott, az jó vezető. Ilyen sablonokat nem lehet alkotni, hiszen van aki tényleg jól vezet, és van aki meg jobb, ha be sem ül a volán mögé. Abban is biztos vagyok, hogy ez nem a vizsgán múlik, hanem az előtte lévő órákon.


Amikor én vizsgáztam, akkor mindenféle megkenés nélkül buktatott meg előszörre a vizsgabiztos. Nem ok nélkül. Tényleg hibáztam. Másodszorra minden gond nélkül átmentem, minimális hibával. Szintén nem volt "kenőpénz-csúsztatás."


A korrupciót nem a korrumpálható emberek tartják fenn, hanem azok akik közreműködnek és kenőpénzeket csúsztatnak. Országunk nagyban köszönheti a helyzetét annak is, hogy itt bizony mindig "okoskodni" akart a magyar. Sok társadalom élesen elítéli ezt a hozzáállást, így az ottaniak kétszer is meggondolják, hogy megteszik-e. Itthon meg ez lassan sporttá avanzsál.

2008. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem mondtam,hogy kötelező volt fizetni a vizsgáért,ez csak egy lehetőség volt.Amit én bevállaltam,és jól is jártam vele.Ha megbuktam volna,mert nem tudok megegyezni a vizsgabiztossal,akkor sem tudnék most jobban vezetni,mert hangsúlyozom,hogy marha jó tanár volt az oktatóm,és tényleg nagyon jól megtanított.Negyvenöt percet végigvezetni a legapróbb hiba nélkül fizikai képtelenség.Teljesen mindegy hogy vezetsz,lehetsz te akár Michael Schumacher is,ha akar,akkor meg tud buktatni a vizsgabiztos.Ha más nem azért,mert nincs rajtad sapka.Ha van,akkor meg azért.Lehet hőbörögni,hogy ez miért nem jó így,attól még nem lesz másképp.Ha az állam kellőképpen megfizetné a vizsgabiztosokat,akkor nem lenne erre szükség.De amíg tízszer annyit tud keresni minimális kenőpénzekkel,addig miért is ne csinálná?Akinek nem tetszik,hogy ez így megy nálunk,azt senki sem gátolja meg benne,hogy Nyugat-Európába költözzön.
2008. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Mennyi pénzt szoktak adni a vizgsabiztosnak, amolyan "kenőpénz" gyanánt?
2008. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Szia!

Én elöször a csigavér iskolába jártam de lehúztak anyagilag + vezetni se tanultam meg. Én a Ring autósiskolát ajánlanám, az oktatóm Ring György volt. Korrekt az iskola és vezetni is elég jól megtanultam.

2008. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Remélem még sokan leírják a tapasztalatokat.

Igen, lány vagyok, XV. kerületben lakom, úgyhogy vmi közelebbit keresek. Vagy olyat, ami jól megközelíthető, tehát pl. nem kell 6 féle járműre szállni.

Nagyon tetszik, amit az első válaszoló írt, hogy a lányoknak külön indították ezt a "kímélő-oktatást". :)



Már nem tudom hányadik válaszolónak: Ahogy én hallottam, vhol 10e, vhol 20e a kenőpénz. :)

2008. nov. 7. 17:52
 10/14 anonim válasza:
100%
A Royalautosiskola legjobb,a 2-es metro stadionoknál van,itt tuti,hogy korektül megtanitanak vezetni.Az,hogy hány órát vezetsz csak rajtad mulik milyen kreativ vagy.Sajnos a 30óra igen kevés.Sok sikert
2008. nov. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!