Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti lecserélnétek ezt az autót...

Ti lecserélnétek ezt az autót ilyenre?

Figyelt kérdés

Üdv! Jelenleg egy 2001-es Opel astra G 1.4-essel szaladgálok,annyira még nemsok benne a km na meg úgy ahogy felszerelt(Manual-Klíma,elektromos tükrök,2 első elektromos ablak,Abs,2x légzsák,stb..) na de úgy alakult hogy hosszabb távokra is mennem kell autópályán és országúton is na de az út nagy részét országúton teszem meg! (ez a hosszabb táv kb heti 4x 130km a többi 4 nap csak napi kb 30km) és kérdésem a következő lenne: Hagyjam e meg ezt a kocsit és mondjuk a hosszútávú utak miatt dobjam ki belőle a gyári üléseket és vegyek bele bőr avagy szövet comb és deréktámaszos üléseket a kényelmes utazás érdekében?

Másik lehetőség: Családban van egy valós km-es és viszonylag jól felszerelt és jól kinéző Bmw E46 320D 2001-es kocsi és mivel családban van úgymond így tudom hogy szervizelgették is meg rendben van na meg az elég jól felszerelt(Bőr belső comb és deréktámaszos,ülésfűtés,digit klíma,elektromos tükrök,xenon fényszórók,stb...) és arra gondoltam hogy adjam e el az Astrat és vegyem e meg ezt úgy hogy a kapott eladási árhoz még rakok valamennyi pénzt

vagy inkább maradjon az Astra? Szerintetek termelne a diesel 1 év alatt annyi üzemanyagbeli különbözetet hogy abból a szervizelések is kijöjjenek? jó tudom ottvan az hogy magasabb teljesítményadó díj,magasabb biztosítás díj (de sokaktól hallom hogy ezek a motorok jók a Bmwnél!) Illetve ha esetleg mégis Astra maradna a pályázást jól fogja vajon bírni az az 1.4es motor? nem lesz neki megeröltető tulságosan? Végülis még kb 8-9 hónapig kéne így ingáznom mert ha minden jól megy jövő nyáron vagy ősszel közelebb költöznék és akkor már csak heti max 150km-t ha mennék a kocsival. Ti mit tennétek a helyemben? Örömmel várom mindenki véleményét! :)



2018. dec. 18. 01:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Húha látom sokan kommenteltetek aminek örülök! Ment mindenkinek a zöld kéz! és próbálok egy Hszben válaszolni mindenkinek!

4-es: Na akkor megnyugodtam ha bírni fogja a pályatempót kényelmesen 120-130as tempóval (általában egyedül utazom néha van csak esetleg egy utasom)

5-ös:persze tudom ezek nem kellenek annyira hosszabb úton na de az utolsó kijelentésedet (az ülésest) megcáfolnám mert azért a bőr ülés a comb és deréktámasz miatt a sima "Fapad" üléshez képest sokkal kényelmesebb mert Astraban hiába állítom jól be,van hogy 30km után már kezd kicsit fájni a hátam pedig még idős sem vagyok! :D na de utaztam már abban a Bmwben Pestig meg vissza ami kb 200Km és ott kényelmesen beállítva 100km után sem éreztem semmit sem! szóval ha Astra marad akkor próbálok bele keríteni vagy szövet vagy bőr comb és deréktámaszos üléseket!

6-os:Igazad van nyílván mivel az egy Diesel autó amiben több meghibásodható alkatrész van aminek persze a cseréje nem olcsó (Pld:Kettőstömegű) és tényleg nem rossz motor csak több odafigyelést igényel és egy esetleges meghibásodás esetén többe kerül egy javítás egy Benzineshez képest.

7-es:Ezért is kérdeztem tőletek hogy ti mit tennétek? Végülis igazad van mivel az tényleg nagyobb fenttartású(már csak az éves teljesítményadót és biztosítást nézve Astrához képest szerintem a kettő együtt tuti több lenne vagy 15-20ezer ft-tal)

Igen ez tény hogy nem egy fiatal autó viszont amiben jobb lenne az a fogyasztás a felszereltség és még esetleg a kényelem és vezetési élmény na de ezeket tudják ellensúlyozni a drága alkatrészek.

Más autóban nem gondolkodom csak ez a kettő azaz vagy Astra marad vagy akkor eladom és Bmw. De a kommentelők válaszai alapján eddig nyerésre áll az Astra. Egyébként az egy tényleg költséghatékony és megbízható autó nálam max 7L/100Km fogyasztással.

A kényelemről Astrával kapcsolatban pedig annyit hogy azt jobb ülésekkel lehetne fokozni.

8-as: Igen ezt énis számolgattam hogy mennyi lenne az éves futás na de egy évben max 25000km-t ha mennék és nemtudom hogy milyen éves futásteljesítmény után érdemes Dieselt venni?

9-es:Ebben igazad van persze elviheti egy nagyobb alkatrész a spórolás diját simán,sőt lehet hogy még többet is azaz lehet mégsem lenne jó ötlet ez a lecserélés. Az eladó tényleg jóhiszemű mert rokon és ismerem a kocsinak a szervíztörténetét meg a km állását is szóval úgymond nagy baj nem lehetne csak esetleg akkor ha tényleg behal valami drágább alkatrész (Pld:turbó,Kettőstömegű) Na akkor biztos hogy rámenne az utazáson megspórolt pénz sőt szerintem még több is!

10-es: hát azért 1 héten 3x 130km a többi 4 nap meg kb 30 az azért már szerintem kicsit hosszútáv na de kinek mi. :D

2018. dec. 18. 13:28
 12/23 anonim ***** válasza:
Ha bőr ülés mellett döntesz, akkor fűthetőt vegyél.
2018. dec. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
130km 1 óra állva is kibírom. Ha csak a komfort miatt, felesleges, de kinek mi.
2018. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
12-es persze akkor már azt vennék és van villamosságis ismerős aki be is üzemeli működőképesre. Na de Szövetes sport ülésben is láttam én már fűthetőt szóval igazából mindegy bár a bőr jól néz ki csak ha fekete színű akkor nyáron a napsütésben nagyon fel tud melegedni a szövetessel ellentétben.
2018. dec. 18. 13:37
 15/23 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy az 320D normál használat mellett fogyasztásban pénzt takarítana meg neked hosszú távon az Astra-hoz képest.

A fenntartás meg elvisz mindent.


Természetesen a kényelem lehet szempont, de végig kell gondolni, hogy megéri-e. Hiába rokontól veszed, az csak duma, hogy minden használt autót friss olajcserével nagy szervíz után adnak el. Az egész autócsere hercehurca elviszi az összes nyereségedet ilyen rövid időtávon.


Azt írtad, 8-9 hónapig kellene bírnia azt az intenzív igénybevételt, az 20.000 km, az semmi. Egy plusz olajcserével megvagy 20.000 Ft-ból az Astra-val. Ha autót cserélsz, több százezredbe fog kerülni. 8-9 hónap után mi lesz? ismét autócsere? Akkor mégegy dupla bukta


#7,8

2018. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15-ös:Nos ebben igazad lehet hogy a fenttartása több lehet arra a kb 8-9hónapra vetítve az Astrahoz kèpest és ezért is kértem ki itt az emberek véleményét de akkor sokak szerint ha hozna is valamennyi hasznot akkor az elenyésző mennyiségű lenne egy benzineshez képest mert a többit elvinné a fenttartási költség akkor ezek szerint. Amúgy kényelmi szempontot nèzve a Bmw tènyleg jobb annyiból hogy kènyelmesebb na de ezt a problémát az Astranal is könnyen lehet orvosolni. És ha letelne az a 8-9hónap kb ès tényleg úgy adódna hogy közelebb költözöm akkor már nem valószínű hogy eladnám ha mégis váltanék. Na de szerelők véleményét is ki fogom kérni hogy az adott motorral az a kocsi mennyire bajos? Egyébként olajcsere tényleg nemrég volt a Bmwben.
2018. dec. 18. 22:55
 17/23 A kérdező kommentje:
Valakinek esetleg még további vélemények,tapasztalatok? :)
2018. dec. 22. 00:24
 18/23 anonim ***** válasza:
58%
Nekem BMW-van/volt, jelenleg benzines, most váltok dízelre, mert én kb havi 4000 km-t járok. Szeretem, imádom, semmi pénzért nem ülnék át egy Astrába. Valaki azt írta ahhoz képest a golf felüdülés. Golfom is volt, nekem már egy golf is túl fapados egy bömös után, nem tudom milyen lehet akkor egy astra. Ha csak egy évig kell ennyit ingáznod talán tényleg jobban jársz ha megtartod, de ez elég nagy kompromisszum. A BMW mindig is összehasonlíthatatlanul jobb autó lesz, és ezt meg kell fizetned.
2018. dec. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Összehasonlíthatatlanul jobb autó? Egy Astrához képest?? Barátom, a BMW-k híresek arról, hogy motorilag folyton valami baj van velük, ehhez képest egy Astra a világ végéig is elmegy alattad gond nélkül. Persze ha nem a megbízhatóság számít, akkor biztosan jobb egy full extrás bömösben ülni, csak ez átlagembernél nem pótolja a megbízhatóságot.
2018. dec. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
38%

Kérlek mesélj még. Iszom minden szavadat. És ugye még az autópályán is csak BMW-k vannak lerovvanva. Nincs véletlenül egy ismerősöd vagy rokonod, akinek volt BMW-je de eladta, mert nem szerette vagy folyton baja volt. Csak mert ilyeneket szoktak terjeszteni azok, akinek még soha nem volt egy sem. :) A BMW-minden listán benne van az első 10 legmegbízhatóbb autó kózótt. Opel-t/vauxhall-t még sosem láttam az első 10 helyben. Nem az a baj, hogy nincs BMW-tek. Nem mindenkinek van rá pénze/szüksége, de legalább ne fikáznátok ennyire látványosan, mert ez már nettó irigyság. És a kormányati autók pl miért Audit? Miért nem skodák, hondák, lexusok, opelek, stb? Nah ugye... :)


Jah meg tessék neked is egy videó. Nézd végig aztán majd rájössz:


https://www.youtube.com/watch?v=LafB9zfUTxc

2018. dec. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!