Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leadott rendszámú és forgalmi...

KerekVilág kérdése:

Leadott rendszámú és forgalmi engedélyű autót hogyan lehet vásárolni alkatrésznek saját részre?

Figyelt kérdés
Egy ismerős kínálja az autóját eladásra. Állítása szerint az autó rendszáma és forgalmija le van adva. Hol tudom megnézni, hogy nem lopott-e és ha megveszem akkor a saját azonos évjáratú autóm felújítására felhasználhatom-e?

2018. dec. 21. 06:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem lehet ilyen autót magánszemélynek megvenni. Végleges kivonáshoz egy bontótól kell valami átvételi igazolás, de az a bontó át is veszi az autót. Épp azért hozták ezt a törvényt már elég régen, hogy ne legyenek roncs autók a kertekben és az erdők szélén.
2018. dec. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 D. Brasco ***** válasza:
100%
Ilyen auto nem létezik ugyanis aminek se rendszáma se forgalmija annak a bontóban kell lennie!Max ha kulfoldrol behozott lom akkor létezhet ilyen!
2018. dec. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha mégis szabadon hirdethetik akkor a hatóságok nem követnek el mulasztásos törvénysértést? Nem a hatóságok feladata lenne, hogy megakadályozzák a törvénysértést? Milyen jogi, erkölcsi alapja van az olyan szabálysértési büntetésnek amit a hatóságok közreműködésével követek el?
2018. dec. 21. 09:46
 4/6 D. Brasco ***** válasza:

A hatóság nem azert van higy az interneten ellenőrizgesse ki mit árul!

Egyebkent meg nem tudom mi értelme ennek az erkölcscsőszködésnek amikor továbbra se tudod/tudjuk hogy arról van-e szó hogy valami külföldről behozott autó szerepel a hirdetesben!Mert abban az esetben szabalyos es teljesen rendben van a dolog!

2018. dec. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom. Nekem is van olyan ismerősöm, akinek már 2 régi autója is az udvarában rozsdásodik. Elvileg fél évre lehet ideiglenesen kivonatni forgalomból, és egyszer lehet újabb fél évre meghosszabbítani, utána már csak véglegesen lehet, amit csak egy bontóval lehet megoldani. Lehet, hogy ezt senki nem ellenőrzi. A külföldről behozott papírtalan autók tényleg nincsenek itt nyilvántartva, de én akkor se vennék ilyet. Egy-egy alkatrészért szerintem inkább te menj bontóba, minthogy egy rozsdafészket tárolj az udvarodban.
2018. dec. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos tanácsokat. Valószínűleg inkább elállok a vételtől ha ennyire macerás. Úgy terveztem, hogy egy fél év alatt kibontom a használható alkatrészeket és a maradékot adom le egy bontóba. Időm és szaktudásom megvan mivel nyugdíjas vagyok. A fennmaradó időmben valami más kevésbé hasznos dolgot csinálok majd.
2018. dec. 21. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!