Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autónál meg tudják...

Minden autónál meg tudják csinálni a szervízben, hogy csak kuplung felengedésével induljon a kocsi, ne kelljen gázt nyomni hozzá?

Figyelt kérdés

Friss jogsim van. Az oktató autó amin tanultam, ott csak felengedtem a kuplungot és már indult is a kocsi. A családban lévő kocsiknál viszont kell nyomni egy kis gázt is, különben lefulladok. Az a baj, hogy az a kis gáz nekem nem nagyon jön össze sosem, vagy nagyon durván nyomom meg, és kilő az autó, vagy túl finoman, és lefulladok.


Szóval ha elvinném egy szervízbe a kocsit, hogy állítsák magasabb fordulatszámra a motort, akkor azt meg tudják csinálni?


2018. dec. 21. 11:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mindenki átesik, aki az oktatóautóból benzinesbe ül. Főleg, mivel az oktatók azt is beleverik a diákokba hogy nem szabad pörgetni a motort. Gyakorold, fél óra alatt meg fogod érezni, főleg ha nem öt centi vastag talpú bakacsban próbálod.
2018. dec. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
*bakancsban
2018. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell. És amúgy is, egy kis köbcentis benzinessel is el lehet indulni gáz nélkül, sőt még végig is lehet váltogani anélkül hogy a gázpedálhoz hozzáérsz. Gyakorolj és menni fog az.
2018. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Előző válaszról jut eszembe, hogy annó az 1.2-es 2101-es Ladával itthon az udvarban 4.-ben is el tudtam indulni gázadás nélkül de ahhoz tényleg nagyon finoman csúsztatva kellett felengedni a kuplungot. Ez tök jó, csak a forgalomban teljesen életszerűtlen, hogy a piros lámpánál mögötted 200m-es sorral gyök 2 gyorsulással indulsz el, szimplán csak azért mert nem akarsz a gázpedálhoz érni. Engem sokszor azért ledudálnak, mert a 160Le-s dízelemmel nem csikorgó kerekekkel lövök ki már piros-sárgánál.
2018. dec. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Aki dízelen tanul, az mind megszipkázza ezt.
2018. dec. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
gyakorolj, és megtanulod. menj ki egy ürea oarkolóba és forgolódj, tolatgass, indulgass. én szívódízelen tanultam anno, de volt annyira értelmes az oktatóm, hogy gázzal kellett indulnom, így később nem volt gond benzinesbe átülni.
2018. dec. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!