Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai huszonévesek hogyan...

A mai huszonévesek hogyan tudják megoldani a különköltözést? Honnan van ennyi pénzük?

Figyelt kérdés

Én 23 éves vagyok, párom 26. 7 hónapja vagyunk együtt, de hosszú távra tervezünk. Azt tudni kell, hogy én tavaly fejeztem be az egyetemet, óvópedagógus vagyok, a szakmámban dolgozom. Viszont nagyon keveset keresek. A párom jól keres, de mivel még otthon él, ezért ugye fizet az édesanyjának is, a nagymamáját is kisegíti, aki velük él, és próbál minden hónapban félretenni.

Sajnos egyikünk sem származik gazdag családból. Nekem elváltak a szüleim két éves koromban, apukámmal nőttem fel. A párom szülei is elváltak, az édesanyja szintén keveset keres, ott a nagymama, aki kevés nyugdíjat kap, valamint van egy iskolás öccse is.


Beszélgettünk a párommal arról, hogy valamikor jó lenne összeköltözni, de fogalmunk sincs, hogy mi lenne a megfelelő megoldás. Albérletbe nem akarunk menni, tehát ez az opció kizárva. Azt hozzá kell tennem, hogy én szlovákiai vagyok, de mindenképp Magyarországon szeretnénk letelepedni. Csak ugye nagyon drágák a telkek is, a lakás is. Tanácstalanok vagyunk. Hitel nélkül lehetetlen megúszni?


2018. nov. 9. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mai huszonévesek vagy albérletbe mennek, vagy a szülők összedobnak egy kis pénzt és vesznek egy lakást hitelre. Nagy általánosságban.
2018. nov. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mások segítsége vagy hitel nélkül manapság nem igazán lehet önerőből összeszedni egy házra való pénzt.
2018. nov. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kedvező árú albérletben élünk (ismerős adta ki, jelentősen áron alul, szerencsére neki az volt a fontos, hogy ne álljon üresen, viszont megbízható ember lakja), a fizetséünk nagyrészét félre tesszük... Mi sem tudjuk még, hogy lesz, de hitel nélkül ezer év gyűjtögetéssel sem tudnánk házhoz jutni...
2018. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi szüleink 25 éves korunkra már meghaltak. A párom hitelt vett fel az anyukája halálakor, de nem tudta fizetni, szóval egyben követelik tőle. Nekem diákhitelem van és csak közfoglalkoztatásban dolgozom, 70 ezret kapok egy hónapban. Ebből fizetünk egy szobát rezsivel, a párom fizetéséből élünk és folyamatosan nő az adósságunk. Soha nem lesz házunk, és könnyen utcára kerülhetünk.
2018. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1.Szülõk segítségével.

2.Hitel.

3.Ki mennek külföldre, pár évig ott dolgoznak,sok ilyen embert ismerek akiknek így sikerült.


Sajnos más lehetõség ebben az országban nincs.

2018. nov. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt látom, hogy igazán egyenesben azok vannak, akiknek a szülei vettek házat. Másik lehetőség, hogy két, relatív jól kereső ember hitelre tudott házat venni, persze ahhoz megint kell önerő is.


Hitel nélkül, hacsak nem nyúlnak a tutiba akkor esélytelen, hiszen tízen-húszon milliókat kell összeszedni.


Viszont albérletben, két relatív normális fizetéssel már el lehet lenni. Persze, nem saját lakás, másnak kell fizetni, de legalább önállónak érzi magát az ember.

2018. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én magam sem látom amúgy rózsásan a helyzetet.


- Minimálbéres bejelentés, hitel esélytelen.

- Családban sincs senki, akinek a nevére lehetne hitelt felvenni. Nem is kérném rá őket.

- Lakásárak egyre nőnek.

- Évek óta nincs párom, és ahogy elnézem nem is lesz, így egyedül kell helytállnom.


Lassan 30-hoz közeledve két dolog között őrlődöm.


Maradjak szoba bérlésnél, ahogy eddig. Akkor magánélet zéró, önállóság érzet szintén, maximum egy matracot tudok biztosítani ha jön valaki látogatóba. De legalább viszonylag magas összeget spórolok, de így is évekig kellene még gyűjtenek a jelenlegi árakhoz mérten is.


Vagy másik opció, hogy feladom azt, hogy saját lakásom legyen valaha is. Viszont akkor ki tudnék venni egyedül egy nagyobb albérletet, ahol nem egy 7 nm lyuk az "otthonom", nem kell senki idegent kerülgetni, tudok vendéget fogadni. Vagy akár csak van egy vendég szoba ha jönnének hozzám rokonok pár napra.

2018. nov. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez neked szerintem nem lesz segítség, de én speciel örököltem lakást nagyszülőktől (rám írták). Nagyon hálás is vagyok érte és nagyon szerencsésnek tartom magam.
2018. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7# Soha se mond hogy soha, egyébként a helyedben meg tanulnák németül vagy angolul és ki mennék pár évre ausztriába, hollandiába esetleg írországba és gyûjtenék pénzt, aztán haza jönnék abból már vehetnél lakást stb..

És ki tudja az is lehet hogy külföldön találkoznál az igazival akivel boldog lehetnél.

Ki kell szakadni a komfortzónából, nem azon kell szomorkodni hogy sose lesz lakásod ha nem tenni érte hogy végre legyen.

Sajnos ebben az országban soha se tudom össze szedni azt a pénzt amire szükségem lenne, kivéve ha 10-15-20 évig kenyeren és vízen élnék és semmire sem költenék, nõvéremék ezt csinálják, igaz õ életük de én a helyükbe ki mentem volna külföldre pár évre, tudom ott sem könnyû de ott össze lehet szedni rá a pénzt, mivel látom hogy milyen rossz nekik, meg úgy átlagban sok embernek így én és még sokan mások arra jöttem rá hogy ki kell menni külföldre pár évre, hogy össze szedjük azt a bizonyos pénz összeget, én is ezt fogom tenni 2-3-4 év alatt össze lehet szedni és nem kell 10-15-20 évig szomorkodnom és kenyeren és vízen élnem, jelenleg most kezdem el a németet tanulni aztán majd az angol, aztán irány ausztria, hollandia vagy lichteinstein esetleg írország.

Ebben az országban az tud csak rendesen félre tenni akinek hiány szakmája van és jól meg is fizetik,gondolom ezt te is tudod, de hát sosincs késõ semmihez csak el kell kezdeni végre, eddig nem nagyon életem,féltem vagy nem tudom, de mostmár rá jöttem arra hogy ha valamit szeretnék azért tenni kell nem szomorkodni és el könyvelni magamat, igaz még csak 20 éves fiú vagyok de most azon is dolgozom hogy végre férfi legyek, mert eddig ez sem sikerült de majd most fog, boldogan és pozitívan teljesítem az össze célomat, mert az ember bármire képes csak akarni kell és tenni érte, sok sikert és kitartást.

2018. nov. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nagyon úgy néz ki, hogy marad a hitel.
2018. nov. 12. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!