Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszavinnétek egy ilyen...

Visszavinnétek egy ilyen szerelőhöz az autót?

Figyelt kérdés

Hobbi autóként vettem egy BMW E30 325i-t, sokat költöttem rá, és olyan is az állapota, sokan dicsérik, büszke vagyok rá.

5 éve van nálam, szerencsére nem sok bajom volt vele motorikusan, de azért 1-2 alkalommal már felkerestem szerelőket.

Volt akitől menekültem mielőtt hozzányúlt volna, volt aki ideiglenesen tudta megoldani a problémát.

Egy ember volt akit ajánlottak hozzá el is vittem, rögtön látszott,hogy nagyon érti a dolgát.

2 napig volt nála a kocsi (ahogy megbeszéltük).

Nekem mindig is volt egy olyan "rigolyám", hogy lefotózom a kilométer számlálót, még az "átlag" autómnál is ha otthagyom egy szerelőnél.

Itt is megtettem, bár mivel E60 M5 meg eredeti Alpina is parkolt szervizben, és a szerelőnek is egy hibátlan állapotú 540i E39-ese volt nem éreztem fontosnak, így a forgalmit is otthagytam.

A kocsit profin megcsinálta, de plusz 140 kilométer volt az órájában.

Kérdeztem,hogy mentek e vele, azt mondta,hogy az udvar végébe átálltak.

Megmutattam neki, hogy 139-el többet mutat az óra, azt mondta,hogy hallottak valamit a futóműben kopogni, úgyhogy mentek egy kört, hogy kiderítsék mi az, de nem "bántották" a kocsit, ne aggódjak.

Nem akartam balhézni, annyit mondtam,hogy ez nem korrekt.Kifizettem a kért árat, és elköszöntünk, azóta nem jártam ott.

Hazaérve a hátsóülés alatt egy "friss" szál sült krumplit is találtam.


Csekket nem kaptam utána, nem lett lefüstölve a gumi se róla.

Nem tartom korrekt dolognak,hogy az én autómat használták mekizésre, meg úgy bármire.Nem azért mert olyan nagy szám a kocsi, ha egy ezres Swift lenne akkor is felháborodtam volna.


Viszont most megint van egy kis gond a kocsival, mert bár télen nem használom, de be szoktam indítani járatni egy kicsit, és valami nem oké.Most nincs hó, akihez azóta hordtam nyugdíjba megy január 1-től, így hozzáértő szerelőként csak ezt az egy embert tudnám.


Nem vesztünk össze, és bár nem tetszett hogy ilyen távot mentek a kocsimmal az engedélyem nélkül, de ő az aki nem mókolva az autóhoz méltóan megtudná csinálni.


2018. dec. 25. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ne hagyd ott a forgalmit
2018. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem vinném vissza hozzá, hiába nagy BMW guru. Annyi lepukkant propelleres van az országban, nem hiszem, hogy nem lehet másik hozzáértő szerelőt találni, aki nem húz le 10-12 liter benzinnel, meg még ki tudja mivel.
2018. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nos, legjobb megoldás egy tükörre tehető fed. kamera, én most vittem szervizbe az egyik autómat, bennhagytam a kamerát ( gyújtásnál kapcsol be ) srác elment vele egy próbakört a haverjával, végig szídták a kpcsit, pörgették mint ha kerékcsapágy hibát így fednék fel.. én is említésre kerültem, persze jó értelembe ( precíz a srác -én valamiért az vagyok- ) aztán eldöntöttem, ezentúl is marad a kamera mert vicces pillanatokat vehetek fel. Bár a azerelő felhívott és lelkiismeretesen kérdezte, hogy olajfoltos volt e a kocsi üláse amikor átadtam vagy ő volt mert ha ő volt akkor elviszi takarítóhoz. Persze, mondtam , én olajoztam össze egy hete. No para. Én örömmel viszem oda a kocsit, mert haza is hoz meg jön is értem, lelkiismeretes. Ha nekem mekizne a kocsiba és maradna nyoma.. meggondolnám, de a beletett km nem para csak háát hazudott elötte. Én nem mennék vissza főleg ha ilyen drága autóm lenne (100 ezer forintért vettem a sajátom 4 éve ) mint egy BMW, biztos facebookon van csoport bömbiseknek, ott kérdezd meg, hogy van e valami szaki.
2018. dec. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress mást. Sose bízz meg senkiben.
2018. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elárulok neked egy titkot, minden szerelő meg fogja hajtani a géped!

Lényegtelen, hogy a forgalmi ott van-e vagy nincs.

2018. dec. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Akár így is járhattál volna:

[link]

2018. dec. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
normálisabb helyeken átvételkor ráírják a munkalapra a km óra állást is
2018. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Számomra ezzel nem az a probléma hogy ment vele, hanem hogy elötte nem volt lebeszélve, utána meg nem szólt róla hanem még tagadta is. A 140 km meg nem "mentünk egy kört" mennyiség.

Nekem is BMW-m van. És egy nagyon király autószerelő nézi meg ha van valami baja. Egy utcában lakunk, és már többször volt hogy felhívtam, megbeszéltük hogy bedobom a postaládájába a kulcsot, azzal megy a műhelybe, megcsinálja, nap végén azzal jön haza. Aztán volt hogy említette hogy azzal ment a másik munkához alkatrészt venni, mert akkor egyúttal ki is próbálta. Így számomra semmi gond nincs az egésszel. Igényes a munkájára, rugalmas, nem nyúl le, nem dolgozik horror áron és sose volt probléma azzal amit ő csinált.

A te esetedben is inkább azzal lenne bajom hogy nincs megbeszélve, és utána még tagadja. Ennek ellenére ha ő az egyedüli aki érti a dolgát visszavinném. De elötte tüzetesen átnézném a környéket alternatív megoldást keresve.

2018. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Keresgélés után találtam is más BMW-re specializálódott szervizt, korrektek voltak, és még mielőtt rátértem volna mondták is, hogy menni fognak vele jó pár kilométert miután elvégezték a munkát.

Így ezzel ebben a formában nekem sincs problémám.

2018. dec. 27. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!