Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári lehet a xenon?

Gyári lehet a xenon?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nem rég vásároltam egy autót,1999-es évjáratú.

Xenon fényszóró van benne,nem tűnik utolagosan beszereltnek.

Viszont nincs lámpamosó,és automata fényszóró magasságállítás,ami tudom,hogy kötelező ehhez a rendszerhez.

Egy ismerősöm azt mondta,hogy 1999-ben még nem voltak kötelezőek ezek a kiegészítő felszereltségek a xenonhoz,ez így igaz lehet,és valószínű,hogy gyári?



2018. dec. 30. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha esetleg leírnád milyen autóban van...
2018. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:

Az autód adatait márka/típus/évjárat/ccm, kb. annyi ideig tartott volna beütni a google keresőbe, mint ezt a kérdést ide bepötyögni.

Itt most az egymásnak ellentmondó "úgy tudom-azt hallottam" jellegű válaszokra várhatsz, ott pedig azonnal megtalálod a gyári felszereltségre vonatkozó hivatalos adatokat.


Mire is vársz? ;)

2018. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szintén 99-es xenonos autóm van, gyári.

Lámpamosó és automata szintező is van benne. Ez kötelező volt már régen is szerintem.

Milyen autó pontosan?

2018. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szintén 99-es xenonos autóm van, gyári.


Lámpamosó és automata szintező is van benne. Ez kötelező volt már régen is szerintem.


Milyen autó pontosan?

2018. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Audi A4 B5, 1.6
2018. dec. 30. 20:00
 6/13 anonim ***** válasza:
A xenon 1999-ben jelent meg, akkor is a csúcsfelszereltség része volt néhány prémium márka csúcs típusánál.
2018. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt hozzá mosó.
2018. dec. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
mikor bejött a xenon, egy rövid ideig nem voltak ezek a hülyeségek kötelezőek, így pár típus kapott xenonnal típusengedélyt mosó és szintező nélkül
2018. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok és az enyém is A4, csak dízel.

Ismerem a típust, 100% hogy kéne legyen mosónak és szintezőnek.

A szintező első szenzora a bal első lengőkarnál van, a hátsó a hátsó híd közepénél. A vezérlője a hátsó ülés alatt.

A mosó a lökhárítóban van. Az ablakmosó tartály ezeknél nagyobb, mint a nem mosósoknál. A vezérlése úgy működik hogy kb minden 5. szélvédőmosásra jut egy lámpamosás. Az ablaktörlő reléje vezérli.

A lámpa is más. Kívülről nem látszódik, de a foncsora teljesen más alakú, a foglalata is d2s, nem pedig h7. A trafó a lámpa aljában van gyárilag. A helyzetjelző izzó is gyárilag 6 Wattos (h6w), a halogéneseké 5 Watt (w5w).

Remélem nem hagytam ki semmit.

2018. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy xenon? B5-ben volt projektoros halogén lámpa is (vagy az már a B6-ban volt?).
2018. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!