Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik kocsi meg bízhatóbb...

Melyik kocsi meg bízhatóbb BMW 530d vagy Audi A6 allroad quattro 2.5 tdi/3. 0tdi?

Figyelt kérdés
a 2 kocsi között variálok tisztában vagyok vele melyik mit tud a 2.5ről hallottam egyet s mást jót is rosszat is 50 50%. A lényeg az számomra hogy egy dinamikus kombira lenne szükségem nagy távokat utazok legfőképpen autópályán számomra egy két típus ami most így szóba jöhet. sokan mondják hogy a BMW nagy szerviz igényű bár talán még is abba a sima adagolós dizelbe jobban hinnék. ti meilyiket választanátok a helyemben ?

2019. jan. 4. 09:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Haver ez egy prémium auto, a fenntartása is az, meg régiek ezek már...
2019. jan. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Sorrendbe írom őket:


-2.5 TDI a legrosszabb, viszont nem feltétlenül kerülendő, vannak motorkódok, amelyekkel kifejezetten megbízható és semmi gond nincs, ezek jellemzően a 2004-2005-ös gyártásúak, amelyekbe már javítottak majdnem minden hibát gyárilag. Előnye ennek a motornak, hogy elképesztő olcsó a rossz híre miatt, múltkor pl láttam 2005-ös Passatot full-full extrás volt, szolártetővel, hátsó ülésfűtés, meg minden amit el tudsz képzelni, 800 ezer ft volt azért mert 2.5 TDI, ráadásul Torsen diffis. És nem volt lelakva.

-530D, ebben a motor már nagyon jó, itt inkább az autó problémás. Mert ismerjük be, a 10+ éves BMW-k problémásak. Továbbá az automataváltója is gyakran tönkremegy, mert kicsit alul van méretezve. De nem szidják annyian, mint a 2.5 TDI-t, szóval nem olyan rossz.

-A6 a 3.0 TDI motorral, egyértelműen a legjobb. 2004-2005-ben sok gyermekbetegségről lehetett hallani, mivel akkor ez egy nagyon új, korszerű motor volt, 2006-ra viszont már tuti minden javítottak, nagyon megbízahtó lett. Az Allroad sem olyan rossz, lehet már felújíttatni a légrugókat baráti áron, de ha biztosra akarsz menni, akkor egy hagyományos A6-ost veszel, acélrugóval és 3.0 TDI-vel. Vagy 2.7 TDI, mert ugyanaz a blokk. Nem jobb az adagolós semmivel sem, ezekbe a hathengeres motorokba pont olyan drága felújíttatni, mint 6 felújított injektort beszerelni. Meg amúgy is csak a 2.5TDI adagolós ezek közül, és a VP44 nem jó adagoló.

2019. jan. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott: a 2.5 TDI brutál sokat fogyaszt ahhoz képest hogy dízel. A 3.0 TDI és a 30D is sokkal takarékosabb.
2019. jan. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 D. Brasco ***** válasza:

A 4-es kommentedben írod hogy tudod mindkettő egy hulladék!Amit csak alátámasztani tudok....innentől kezdve a kérdés már csak az,hogy a fos vagy a szar kell?!?

A bmw-ben ugyan a 30D valoban egy jobban sikerült motor de mint már írták ha a motor nem is akkor majd más biztosan beszarik!A futóművét meg kb évente újíthatod fel!Csodás dolog a kismillio alu lengőkar meg társai csak én még nem láttam olyan 5-öst amin be lógott volna valami!Es ezeket a cuccokkat sem 200forintért adják!

2019. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A linkelt fekete 530d touring nekem nem biztos hogy kéne.

Kombi kasztninál lehetett hátra légrugót kérni, és elég sokban benni is van. Ezt mindenképp megnézném rajta. A másik hogy automata. A 30d alatt sorra fingják el magukat a váltók, mert a motor túl erős hozzá. Csak olvass bele bármelyik bmw fórumba.

Ami pedig a legrosszabb, hogy a gagyi morcosítás az elején azt sejteti, hogy ez bizony egy hülyegyerekautó volt, aminek kitolták a szemét.

2019. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 walk w1th mee ***** válasza:
Én várnék picit és 2.7/3.0 a6. azokat nem szokták szidni..
2019. jan. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!