Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kereskedésben vásárolok...

Ha kereskedésben vásárolok használt autót autót, akkor kevesebb az esély rá, hogy tele van hibával?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy ott majd jól lehúznak, de ha magánszemélytől veszem hozzá nem értőként, akkor lehet rosszabbul járok.

Magánszemélytől vettem már 3 autót amióta jogsim van, de ebből 2-ről utólag kiderült, hogy bontószökevény.

Hozzá nem értőként általában

az autót megnézem kivűlről(nem rohad, nincs sérulés), elviszem egy próbakörre, váltó jó, nem ad ki fura hangokat az autó, és ennyi. Nem értek hozzá.

Persze vigyem el állapotfelmérésre, de a való életben szerintem az eladók 99%-a nem megy bele. És nem csak azért, mert valami baja van az autónak, hanem mert rohadt sok időbe telik az egész.

Mit tegyek?


2019. jan. 7. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Olyan eladótól kell venni aki belemegy, hogy elvigyétek állapotfelmérésre. Ha nem hajlandó akkor nagy eséllyel problémás a kocsi. Én úgy vettem kocsit, hogy lefixáltam az eladóval, hogy találkozzunk XY szervizben, megemelik a kocsit, rákötik gépre, mindent átnéznek. Belement, én meg vállaltam, hogy pénzzel a zsebben megyek, komolyan érdekel az autó. Nos, kiderültek hibák, az eladó elismerte, alkudtam egy komolyabbat és elhoztam a kocsit, november hatodika óta beleraktam 4000 kilométert, a feltárt hibák orvosolva lettek, azóta problémamentes.
2019. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Tisztességes kereskedőtől vedd. Ők engedik az állapotfelmérést, ha pedig baj van az autóval, visszaveszik, nem fognak vacakolni. Nem reklámozni akarok senkit, de jó tapasztalatom a pár kereskedéssel van Pesten és vidéken is van pár. DE alapjában véve a lényeg, hogy aki nem engedi megnézetni, azzal nem kell foglalkozni.
2019. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem fogod vinni az autóm állapotfelmérésre!

Jó az autó, ha nem kell majd elviszi a következő.


Kereskedésben két fajta autó van: a nagyon drága és a gtk-ból feltámasztott.


Nagyok az igények sokaknál, de a pénz kevés!

2019. jan. 8. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Erről beszélek. Kulsőre hiába tűnik hibátlannak az autó, ha az eladó nem megy bele hogy eljöjjön velem megnézetni egy hozzáertővel.

Kevés pénz? Az időn kívül az eladóknak semmibe nem kerül az állapotfelmérés, ráadásul el is tudja adni az autóját.

Mert ha tényleg nincs komolyabb rejtett hiba, akkor a vevők kifizetik a vételárat, alku nélkül. De vajmi kevés az esély arra, hogy bármelyik eladó belemenjen, mert "úgyis jön majd másik vevő".

2019. jan. 8. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbakörre elviszed, ha fék ok, nem húz oldalra, akkor megveszed.

Használt autótól ne várj nagy csodát!


Nálam ez volt, mikor használtautót vettem:

-vezérléscsere, fékbetét csere azonnal

-lengőkar lógni kezdett, csere

-kipufogó csőnél toldás elégett, csere

-olajszint jelző szenzor feleslegetsen jelzett, csere

-most fogy a víz a kiegyenlítő tartályból, nincs még javítva

-állandóan abs hibát jelzett, aksi cserével megjavult

-valószínű a hátsó csapágyak elkezdtek hangoskodni, nincs még javítva

-lengéscsillapítókról a gumi lejött

-szintérzékelő bilincse lejött az alsó lengőkarról, ideiglenes rögzítve.


Folyamatosan költeni kell rá.

2019. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha megvan a kiszemelt autó típusod akkor keress facebookon egy csoportot.


Pl. Opel corsa B-C Adok veszek vagy bármi...


Na itt keresel valakit aki a közelben lakik és elmenne veled megnézni az autót.

Persze udvarias legyél és ne ingyen kérd, adj neki 5-10e forintot akár.

Inkább bukd azt a pénzt minthogy megvegyél egy roncsot amire a többszörösét költöd azonnal.


Az ilyen facebook csoportokban elég sok ember van és könnyen találsz olyan embert aki keni vágja a témát.

2019. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Aztán az ilyen facebook emberekről kiderül, hogy semennyire sem ért hozzá, csak olvasta a netet, de a futómű elemeit sem tudja felsorolni. Az autó átvizsgálás alapja, hogy megemeled és megnézed alulról. Ott látod az olajfolyást, a gátlók, fékek állapotát, futómű lógást, stb. Aztán ugye diagnosztika. Ezt egy szakszerviz max 20 ezerért megcsinálja. Ott helyben a hozzá értő kb annyit állapíthat meg, hogy valóban érdemes-e foglalkozni vele. A másik lehetőség, hogy megérzésre mész. Ha az autó karbantartott hatást kelt, veszel egy levegőt és kifizeted. De legyen pénz az első szervizre, vezérlés cserére, olajcsere, stb.
2019. jan. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!