Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi haszna van a kanyarlámpának?

Mi haszna van a kanyarlámpának?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ami kanyarodás (nem indexelés) közben felkapcsolja az azon az oldalon lévő ködlámpát. A kanyarkövetők lényegét értem, de ennek mi értelme van, főleg városban nappal?

#autó #világítás #lámpa #ködlámpa #kanyarlámpa #kanyarkövető lámpa
2019. jan. 8. 17:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem, itthon elég a DRL is. A legtöbb automata fényszórós autó már alapból DRL-s, vagyis teljesen kikapcsolt állásban is elöl világítani fog, viszont a kanyarlámpa csak a tompítottal működik.
2019. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor vagy változott a KRESZ, vagy engem vert át a rendőr (ezt nem hinném) én a tompítottra emlékszem.
2019. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Az enyém csak akkor kapcsolja fel a ködlámpát kanyarodáshoz ha:

"A CORNER funkcióval rendelkező ködfényszórók a bekormányzás után, illetve az

irányjelző bekapcsolása után a következő feltételek teljesülése esetén szabályoznak:

› a jármű áll és a motor jár vagy maximum 40 km/h sebességgel mozog;

› a nappali menetvilágítás nincs bekapcsolva;

› a tompított világítás be van kapcsolva vagy a világításkapcsoló az AUTO állásban

van és a környezeti megvilágítás erőssége okozza a tompított fényszóró bekapcsolását;

› a ködfényszórók nincsenek bekapcsolva;

› a hátrameneti fokozat nincs bekapcsolva.

Megjegyzés

Ha aktív CORNER funkciónál bekapcsolja a hátrameneti fokozatot, akkor mindkét

ködfényszóró világít."


Nekem eddig akkor jött jól ez a funkció, amikor közvilágítás hiányában kellett sötétben, ismeretlen helyen parkolni, szűk helyen manőverezni, tolatni.

A nevéből adódóan sarokhoz, kanyarodáshoz érve én sem sok értelmét látom.

2019. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A folyton világítás téma margójára:

Egyik kocsinkban van fényérzékelő és AUTO állás, így míg az autó (hibátlanul) meg nem állapítja, hogy sötét van, addig a tompított 45%-os, később 100%-os fénnyel világít, amolyan olcsó, de gyári megoldású DRL (Dauerfahrlicht). Azaz nálam is mindig van világítás, de mindig csak pont annyi, mint amennyire szükség van.

Másik kocsinkban van hagyományos izzós DRL, de nincs AUTO mód, így itt kapcsolgatni kell a tompítottat, de ebben a kocsiban sem világítok ész nélkül.

Mindkét kocsiban folyamatosan aktiválva van a hátsó helyzetjelző, így gyujtásra mindig van hátsó világítás is.

Szerintem így se nem pazarló se nem felelőtlen.

2019. jan. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#13-as: akkor ezek szerint ebben teljesen a funkciójának megfelelően működik! Megkérdezhetem, milyen márkájú az autó?
2019. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Persze: Skoda.
2019. jan. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Na ezen már én is gondolkoztam, hogy ez a ködlámpafölkapcsolgatás mennyi pluszt ad... Azt nem vettem még észre, hogy az ilyen autókon nappal is felkapcsolódik. Annak úgy tényleg semmi értelme. Nem lenne nagy kihívás egy autógyártónak egy kicsit értelmesebben úgy megoldani, hogy ha a fényszenzor világosat érzékel, akkor le legyen tiltva a funkció. Vagy ha nincs szenzor akkor ha a tompított nem ég, ne kapcsolgassa felaslegesen a ködlámpákat.

Nekem olyan van az egyik autóban, ami a fényszóró projektorát fizikailag elfordítja a kormányszög érzékelőnek megfelelően. Szerintem ez hasznos. Sötétben, kanyargós úton egyértelműen jobban látni vele.

A másik autóm LED szegmenseket kapcsolgat. Ez is valamennyire bevilágít oldalra, 13 évvel fiatalabb is ez az autó a másiknál, tehát korszerűbb technika ez a szegmenses. Én a másik lencse befordítós megoldást mégis jobban szeretem, szerintem hatékonyabb. Igaz, hogy a led-nél pedig nincs mozgó lakatrész, így tízen-, húszon- év múlva sem kopik el benne semmi és nem kell majd sok százezerért komplett lámpát cserélni, mert nem javítható.

2019. jan. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Na ezen már én is gondolkoztam, hogy ez a ködlámpafölkapcsolgatás mennyi pluszt ad... Azt nem vettem még észre, hogy az ilyen autókon nappal is felkapcsolódik. Annak úgy tényleg semmi értelme."


Sokat ad, én sem hittem addig, amíg nem jártam 6-os Golffal. Egyébként csak akkor megy ez a ködlámpás világítás, amikor a tompított is megy, simán DRL-vel nem működik, a VW csoportnál tuti nem.

2019. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!