Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet csinálni, ha az...

Mit lehet csinálni, ha az autón egy kisebb karcot észreveszünk, de még tart a garancia?

Figyelt kérdés
Az autómon észrevettem egy hajszálkarcot a lakkrétegen, de mivel a garancia abban a pillanatban érvénytelenné válik, mihelyt hozzányúl valaki más, ezért elég gáz a helyzet. Ha bevinném minimum száz ezer lenne az újrafényezés+egy hétig nem lenne mivel közlekedni. Most mihez tudok kezdeni? Valaki már járt így? Bár hagyhatnám figyelmen kívül, de én azon rendmániások közé tartozom, akik az ilyes dolgokat illető beletörődésre nem képesek.
2019. jan. 13. 13:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elviszed a márkaszervizbe, és kölcsönzöl egy autót arra az időre.
2019. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan? Egy kis karc?


Nem akarlak elkeseríteni de ha használod lesz is.

Kavics felverődik, parkolóban kabátot cipzárral együtt végig húzzák rajta, nekivágják az ajtót, parkolásnál rámászik a macska, ráesik galy vagy falevél, és még ezernyi féle módon tele lesz karcokkal.

Csak úg tudod elkerülni ha garázsban tartod és ki se mozdítod onnan egy kicsit se.


Tudom hogy rengeteget fizettél érte. Azt is tudom hogy szeretnéd minél szebb állapotban megőrizni. Mind így vagyunk vele. De hajszálkarcokat teljes mértékben nem lehet elkerülni.

2019. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én ennek tudatában vagyok, illetve annyira nem is csinálnék nagy felhajtást, csak mivel a motorháztetőn van, ezért ha egy kicsit is rásüt a nap rikít. Innentől fogva azért elég nagy szégyen lenne egy fél éves autónál karcos festéssel járni.
2019. jan. 13. 14:07
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy előttem írják! Nekem már az egy hónapos autómon is volt egy apró kavicsfelverődés a lökhárítón. Ha használod, ez elkerülhetetlen. Ugyan úgy mint a hajszálkarcok.

Ha nagyon zavar és ha tényleg hajszálkarc, talán ki lehet polírozni.

Amúgy én direkt megkérdeztem a szalonban. Mindent lehet az autóval utólag csinálni és csináltatni bárki által. Annyi csak, hogy ha az adott alkatrész egyértelműen az utólagos ténykedés miatt károsodik, akkor arra az alkatrészre nem él a gyári garancia. Tehát a te esetedben ha nem márkaszervizzel újrafényeztetsz egy karosszéria elemet, akkor arra az elemre nem él a gyári átrozsdásodásra vonatkozó garancia. De az nem igaz, hogy akkor pl motorhibára vonatkozóan is buktad volna a garanciát.

2019. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
gyere cseréljünk autót az enyémen még rozsda is van nem kell rá annyira vigyázni
2019. jan. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet minden színben kapni hibajavítót. Nyilván nem lesz olyan, mint a gyári, de a festést is nagyon csúnyán el lehet rontani.

[link]

2019. jan. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel az ecsetelős cuccal mondjuk nem lesz sokkal szebb. Nem tudod olyan vékony sávban és csak annyi mennyiségben felhordani, hogy csak a karcot töltse ki. Kidomborodik, megfolyik, nem lesz szép. Arra jó, hogy pl fekete autón az alapozóig lekarcolt fényezés alól nem virít ki a fehér alapozó. Vagy ha fémig sérül, nem indul meg a rozsdásodás. De ráeső fényben ugyan olyan csúnya lesz.

Én elvinném kozmetikába. Ha azt mondják nem tudnak vele mit csinálni, akkor jön a fényezés. Ha márkaszerviz csinálja, drágább, de megmarad a motorháztetőre is a gyári garancia. Ha nem márkaszerviz csinálja, olcsóbb és ugyan olyan jó lehet, de ha észreveszik akkor arra az elemre nincs gyári garancia. Szerintem ez utóbbit is túl lehet élni.

2019. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, teljesen meg tudlak érteni. Új autót vettem, és három hónappal később észrevettem egy apró karcot az orrán. Nem volt mit tenni, eladtam és vettem egy új autót. Karcossal mégsem járhatok, mekkora szégyen lenne már.

Az fél évig bírta, mikor beparkoltam egy bokor mellé, és megkarcolta. Alig látszik, csak ha egy adott szögből süt rá a nap, de akkor is. A fényezéssel már nem lenne új az autó, az elemet sem cseréltethetem le mert ki tudja, vissza tudják-e rakni a szerelők úgy, hogy eredetinek tűnjön, úgyhogy eladom ezt is.

Már meg is rendeltem az új autót, és azt találtam ki, hogy ezt bent fogom tartani a garázsban, és veszek egy másik, használtat is, amivel meg közlekedek. És így az új autó örökre szép marad!

2019. jan. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nézd, én nem bírom az ironizálást. Mindenki máshogy van. Én akkor érzem magam igényes tulajnak, ha az ilyenekre is odafigyelek.
2019. jan. 13. 15:56
 10/13 anonim ***** válasza:
Pont ezért vettem olcsó autót, mert azt nem kell félteni. Ezen is már van sok millió karc, hála az ajtócsapkodó kismamáknak, a kavicsfelverődéseknek, meg egyszer neki is tolattak, persze cetli nélkül..
2019. jan. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!