Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet csinálni, ha az...

Mit lehet csinálni, ha az autón egy kisebb karcot észreveszünk, de még tart a garancia?

Figyelt kérdés
Az autómon észrevettem egy hajszálkarcot a lakkrétegen, de mivel a garancia abban a pillanatban érvénytelenné válik, mihelyt hozzányúl valaki más, ezért elég gáz a helyzet. Ha bevinném minimum száz ezer lenne az újrafényezés+egy hétig nem lenne mivel közlekedni. Most mihez tudok kezdeni? Valaki már járt így? Bár hagyhatnám figyelmen kívül, de én azon rendmániások közé tartozom, akik az ilyes dolgokat illető beletörődésre nem képesek.
2019. jan. 13. 13:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Sajnos azonban úgy tűnik, nem csak az iróniát de a valóságot is nehezen viseled.

Ha egy autót használsz, az elkerülhetetlenül tele lesz apróbb karcokkal (meg nagyobbakkal, meg horpadásokkal, míg aztán meg nem töröd).

Ezeket vagy kéthavonta javítani-cserélni fogod (ahogy nem), vagy tudomásul veszed, hogy az autód egy használati tárgy és nem a Mona Lisa. Vagy ha műalkotásként tekintesz rá, akkor őrizd is úgy, ahogy a Mona Lisát őrzik.

2019. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Ha egy autót használsz, az elkerülhetetlenül tele lesz apróbb karcokkal (meg nagyobbakkal, meg horpadásokkal, míg aztán meg nem töröd)."


Eléggé vigyázok az autóimra. Az előző 13 évig volt nálam. Kavicsfelverődések voltak rajta, de horpadások, durva karcok nem, se nem törtem össze soha. Pedig a budapesti forgalomban használtam.

A mostani is lassan egy éves lesz és mint ahogy fentebb írtam már van rajta pár kavicsnyom. Ez van. Nem lehet vele mit csinálni, ha használva van, ezzel jár.

Új korában gondolkoztam azon, hogy az autó elejét (lökhárító, motorháztető + 2 tükörburkolat) átlátszó kavicsfelverődés védő fóliával lefóliáztatom. Kértem is rá árajánlatot több helyről és dobtam egy hátast olyan horror árat adtak rá. Több százezer forint lett volna. És állítólag ez sem nyújt 100%-os védelmet. A kisebb kavicsokat megfogja, a nagyobbakat nem. Így hagytam az egészet. Ebből a pénzből ha évek múlva már nagyon csúnya lenne újra fényeztetem a fél autót.

2019. jan. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Polírról még nem hallottál? Kb 5 perces mutatvány...

Istenem garancia meg újrafényezés...

2019. jan. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!