Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt miért mondják, hogy...

Azt miért mondják, hogy azonos köbcenti mellett a 2 ütemű motor erősebb, mint a 4 ütemű? Szerintem ez nem igaz.

Figyelt kérdés

Lásd:


Wartburg 353 -> 2 ütem, 993 ccm, 3 henger, 50 LE

Suzuki Swift 1.0 -> 4 ütem, 993 ccm, 3 henger, 53 LE



Trabant 601 -> 2 ütem, 594 ccm, 2 henger, 26 LE

Polski Fiat 126 -> 4 ütem,652 ccm, 2 henger, 24 LE


Csak 2 példa. Oké, a Trabant KÉT lóerővel erősebb a Kispolszkinál, utóbbinak viszont minimálisan nagyobb a hengerűrtartalma, de egyébként egy kategóriában játszanak, hiába az egyik 2T, a másik 4T.


A Wartburg VS Suzuki példa viszont teljes megcáfolása annak, hogy a 2 ütemű erősebb, mint a 4 ütemű motor...



2019. jan. 13. 14:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azonos köbcentibe a 2T hülyére veri a 4T-t, de ne egy autót hasonlíts össze.


Pl ott van egy 80-as évekbeli KTM MX 500-as 2T cross motor, ami mai napig elveri a 4T Yamaha vagy Honda, Kawasaki cross gépeket.

De mondhatjuk azt is hogy a Moto GP-be miért mentek fele köbcentivel a kétütemű gépek a 4T-kel szembe.


De vehetjük példának a Bimota V-Due 500-ast, ami szintén reggelire befalja a 848-as Ducati-t, de az 1000-es masinák közül is megszívat jó párat.

2019. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!