Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ellenzi mindenki az Alfát?

Izil1000 kérdése:

Miért ellenzi mindenki az Alfát?

Figyelt kérdés
Miért ellenzi mindenki az Alfa Rómeót? Mindenki azzal van, hogy tiszta szar ez a kocsi így a rossz úgy a rossz így járhatok vele szervízbe meg úgy járhatok vele. Meg mindenki mondja, hogy gyorsan elromlik. Én szerintem az összes kacsi bekrepál akár milyen fajta, ha a gazdája úgy haszbálja akkor a kocsia is meg sínyli. Remélem értitek a kérdésem.

2019. jan. 14. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Mert van olyan Alfa Romeo ami egy rakat sz@r. Sőt, elég sok olyan volt.

Viszont még senkitől nem hallottam, hogy ellenezne egy Giuliát :)

2019. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert a jelentős részük ipari hulladék.
2019. jan. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
55%
Mer' nem nímett. És Magyarországon az, ami nem nímettótó (az Oppel amúgy nem nímettótó, csak az Ódi, a Béjemvé, a Mercédesz meg a Fócvágeny, de az utóbbi csak a zegykilenctédéji motorral), automatikusan ipari hulladék.
2019. jan. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Mert az elektronikájuk híresen megbízhatatlan (többek között). Szóval nyugodtan vehetsz Alfát, ha van egy jó autómentő, autószerelő és autóvillamossági ismerősöd (persze itt is vannak jobban sikerült modellek, de nagy mák kell egy patika állapotú kifogásához).
2019. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Mert valóban sok olyan modelljük van, ahol az igényes technikát átgondolatlan, megbízhatatlan cuccok szolgálják.
2019. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert ezeknek csak a saját budget swiftjük jó, minden más szerintük szr és mindenki aki jobbat szeretne egy szemét. Úgy hogy igazából fingjuk sincs mert sose volt.
2019. jan. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 veterán vas ***** válasza:
38%

Javítottam pár alfát (1,3 Alfasud-ot, és Arna-t).

Nekem úgy tűnt, az átlagosnál érzékenyebb a futóműve, és a kasztnija sem túl erős. Egyéb szerkezeti szempontból, semmivel nem rosszabb mint korosztályának bármely más típusa.( na jó még a villamossága sincs a top-on)

El kell fogadni, hogy nem egy hosszútávra tervezett autó, nem való nagyapai örökségnek. ;)

2019. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert régóta megy a nagy beszärató gépezet ami úgy működik mint a politika. Ha valamit nagyon sokszor mondanak akkor azt sokan tényként kezelik és igaznak hisznek.
2019. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

#8-asnak igaza van. Egyébként tény, hogy egyes régebbi alfa modellek nem voltak a legmegbízhatóbbak, de a mai alfák ugyanolyan megbízhatóak, mint bármely más nyugati autó.


Egyébként az alfák fikázása onnan ered szerintem, hogy: Még kilencvenegyben a Béla szomszédjának a testvérének a barátja behozott magának olaszbó' egy olcsó, 500.000 km-ről 150.000-re visszatekert, széthajtott alfát, aminek aztán az olaját 30.000-ként cserélte, meg minden szükséges szervízt olyan későre halasztott amennyire csak lehetett, mindezek mellett pedig több kátyút látott az autó, mint aszfaltot. Az autó 1 év után darabjaira hullott szét, és ezért az illető világgá kürtölte, hogy senki ne vegyen alfát, mert szar. Kis túlzással, valahogy innen indulhatott a történet.

2019. jan. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Alaptalanul azért semminek nem terjed a rossz híre...A Giuliá-ról annyit, hogy az is bukás lett, és itt nem a MO-i piacról van szó, hanem világszinten, akkor nyilván nem csak mi vagyunk hülyék ugye?


Bár igazából kár ezen aggódni, elég megszámolni mennyit lát belőlük az ember az utakon, ha olyan kegyetlen jó autók lennének ahogy a fanatikusok beállítják, akkor tele lennének velük az utak, de mivel nem így van, így keveset is látni.

2019. jan. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!